Lantošiho zámorská misia začína, podpísal zmluvu s Bruins!

July 9, 2019

Po domácich majstrovstvách sveta sa o Róbertovi Lantošim písalo v superlatívoch. Zámorskí experti ho prirovnávali k hviezdnym menám a bolo len otázkou času, kedy sa rozhodne odísť do zámoria.

Dnes v noci napokon vyšla informácia o tom, že 23-ročný útočník podpísal zmluvu s Bostonom Bruins. Bude hrať na úrovni AHL, teda v Providence. Mal by sa stať spoluhráčom Petra Cehlárika, ktorý opäť bude tvrdo bojovať o miestenku v prvom tíme.

Lantoši potvrdzuje slovenskú tradíciu v Bostone. Je štvrtým Slovákom v organizácii v spoločnosti Cháru, Haláka a Cehlárika. Zmluva má dĺžku jeden rok a ak sa rýchly Prievidžan ukáže v podobnom svetle ako na svetovom šampionáte, príde aj zmluva v NHL.

Spoločne so slovenským mladíkom sa do Providence vďaka novej zmluve dostanú Samuel Asselin, Brendan Woods, Chris Breen, Joel Messner a Alexej Solovjov.

Poslednú sezónu odohral Lantoši v Nitre. V 56 stretnutiach si pripísal 58 bodov. Zámorský hokej ešte nikdy súťažne neokúsil, preto v AHL zažije svoju premiéru. Úzke klzisko by však jeho štýlu najmä pre jeho rýchlosť a výbušnosť na korčuliach malo sedieť.

Do NHL sa podľa podpísaného kontraktu v najbližšej sezóne nedostane.
 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey