Hanzalova kariéra visí na vlásku: Neodohrá ani najbližšiu sezónu

July 8, 2019

Nie len najbližšia sezóna, ale aj celá kariéra 32-ročného útočníka Martina Hanzala je v obrovskom ohrození. Hoci okolo jeho zdravotného stavu nekoluje veľa správ, zdá sa, že je na tom naozaj zle.

Silový útočník z Českých Budejovíc prichádza do posledného ročníka svojho kontraktu. Ročne zarába 4,75 milióna dolárov, no od chvíle, čo túto zmluvu podpísal, odohral v drese Dallasu iba 45 zápasov a nazbieral iba šesť gólov a šesť asistencií.

V roku 2017 bolo meno Hanzal jednoznačne jedným z najzaujímavejších na trhu voľných hráčov. To sa stalo príčinou vysokej zmluvy, ktorou dnes Stars trpia. Čech pravdepodobne pôjde na LTIR - zoznam dlhodobo zranených.

Hovoril o tom aj MIke Heika, expert na klub: "Neočakáva sa, že bude hrať. Buď ho nechajú na výplatnej listine alebo ho pošlú na LTIR, aby nevznikli žiadne dodatočné náklady. Trejdovať ho do tímu, ktorý potrebuje zvýšiť platové výdaje, nemá zmysel, pokiaľ by nešlo o naozaj nízke voľby v drafte."

Jedinou možnosťou, ako vymeniť Hanzala, by bol trejd do klubu, ktorý to potrebuje. Ako vravel Heika, ak by za to "hviezdy" nezískali voľby v drafte, nemal by tento krok zmysel.

Už od prvých mesiacov bol jeho angažmán sprevádzaný komplikáciami. Najprv prišli komplikácie so zadným stehenným svalom a potom to hlavné - chrbtica. Tá si vyžiadala aj chirurgické riešenie a je hlavným dôvodom toho, prečo v najbližšej sezóne pravdepodobne neodohrá ani jediný zápas.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey