Bobrovskij: Chcem Pohár! Preto som si vybral Panthers

July 4, 2019

Pred pár dňami podpísal Sergej Bobrovskij podľa očakávaní zmluvu s Floridou Panthers. V Sunrise by mal pôsobiť ďalších sedem rokov a jeho ambície sú vysoké.


Florida skladá bezpochyby jeden z tímov, ktorý sa jedného dňa môže pobiť o Stanley Cup. To je vízia, s ktorou ruský gólman, ktorý sa nikdy nedostal ďalej ako do druhého kola play-off, prišiel do floridského tropického prostredia.

"Mojím hlavným cieľom je vyhrávať. Chcem vyhrať Stanley Cup! To je mojím cieľom. Preto som si vybral Panthers. Všetky tie ostatné veci ako slnko, životný štýl a podobne k tomu patria," opisoval príčiny svojho výberu v prvých momentoch po podpise.

Dvojnásobný víťaz Vezina Trophy sa stal druhým najlepšie plateným brankárom súťaže. S desaťmiliónovým cap hitom zaostal iba o pol milióna za prvým Carey Priceom. 

30-ročný rodák z Novokuznecku sa s "pantermi" spájal už od minulej sezóny. Dlho sa hovorilo o jeho výmene pred trade deadline, no keďže sa Jarmo Kekäläinen rozhodol ponechať si ho spoločne s ostatnými adeptmi na odchod, teraz oňho prišiel bez akejkoľvek kompenzácie.

Dale Tallon, generálny manažér klubu, si tento podpis nevie vynachváliť: "Dáva vám šancu na víťazstvo v každom zápase. Je odolným a veľmi dobrým hráčom. Študuje hru a nikto nepracuje tvrdšie. Bude zaujímavé sledovať chlapcov ako Alexander Barkov a Bobrovskij ako trénujú mimo ľad. Budú pre našich mladých skvelým príkladom."

Bobrovskij však nerád hovorí o "tvrdej práci". Toto slovné spojenie - keď rozpráva o drine v posilovni - nepoužíva: "Je divné hovoriť tomu drina. Milujem to, čo robím. Je to môj život, moje umenie. Snažím sa každý deň vybudovať čo najlepšiu verziu seba. Chce to veľa času a energie, no ja si to aj tak užívam. Ani nemôžem povedať, že pracujem. Milujem, milujem, milujem to, čo robím. Milujem moje umenie."

Do Floridy ho pritiahla skupina mladých chlapcov bažiacich po víťazstve. Do ďalšej sezóny vstúpi tento mančaft bezpochyby ako jeden z čiernych koňov boja o Stanley Cup. 

Jedným z kľúčových faktorov je aj populárny kouč Joel Quenneville. "Coach Q" sa pripojil k organizácii ako tréner s 890 výhrami v NHL, čo ho radí historicky na druhú priečku tejto štatistiky. Trikrát navyše vyhral Stanley Cup. "Tréner je najdôležitejšia pozícia v tíme," myslí si Bobrovskij. "Vytvára atmosféru a kultúru. Potom z toho chlapci ťažia. Keď má každý v tíme svoju rolu, vtedy je aj lepšia atmosféra."

O Bobrovskom sa pochvalne vyjadruje aj kormidelník Quenneville. "Prišiel a priniesol v sebe brankársku jednotku, ktorá vie hrať veľké zápasy. U nás si zachytá poriadne veľa. Vieme, aký vplyv dokáže mať chytanie na hru a tiež vieme, ako dokáže brankár vyhrávať zápasy play-off. Je nadšený touto príležitosťou," uzatvára legendárny tréner.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey