Boston stále mlčí, aký bude osud Petra Cehlárika?

June 26, 2019

Kluby NHL v týchto dňoch zverejňujú zoznamy hráčov, ktorým predĺžili zmluvu a tých, čo si budú musieť hľadať nové pôsobisko. Kým niektoré z nich túto povinnosť už majú za sebou, iné stále mlčia.

To je aj prípad pre Slovákov veľmi zaujímavej organizácie - Bostonu Bruins. Pred prvým júlom by sa totiž malo rozhodnúť o budúcnosti mladého Petra Cehlárika.

Klub z Massachusetts medzitým predložil kvalifikačné ponuky Charliemu McAvoyovi, Brandonovi Carlovi a Dantonovi Heinenovi. O Žilinčanovi však nevie ani odborník Matt Porter.

 

"Cehlo" má 23 rokov a v AHL patrí každý rok k najlepším hráčom svojho mužstva. Na farme v Providence je kľúčovým forvardom, avšak prvý tím Bruins má v ofenzíve poriadny pretlak. Cehlárik má navyše za spoluhráčov mnoho ďalších talentovaných útočníkov, ktorí sa dravo bijú o svoju šancu, čo jeho príležitosti ešte skresáva.

V poslednej sezóne na ľady NHL vykorčuľoval dvadsaťkrát, čo bolo jeho kariérne maximum. So ziskom šiestich bodov za štyri góly a dve asistencie ale spokojný byť nemohol, keďže v tak obrovskej konkurencii nie je šanca na veľké zaváhania. 

Bol jedným z veľkých adeptov na výmenu počas trade deadline. Neskôr to potvrdil aj manažment Bostonu, no potom, čo vymenili do Minnesoty Wild Ryana Donata za Charlieho Coylea, sa rozhodli ponechať si ostatné talenty, medzi nimi aj Slováka.

V hre je teraz všetko. Cehlárik ostáva záhadou, Boston by ju však mal rozlúsknuť v priebehu pár najbližších dní. Niekdajší bronzový medailista z juniorských majstrovstiev sveta by ale mal v prípade, že z Bostonu bude musieť odísť, dostať ponuku od iného z klubov.

Verdikt Sajmon/OMH: Myslieť si, že by to "Cehlo" už nemal skúšať v zámorí, by bolo naivné. V zápasoch, do ktorých v NHL nastúpil, ukazoval hokejovú inteligenciu i vysoký cit pre hru. Pre svoje parametre to dokáže skvelo prepojiť s fyzickou hrou, čo je jeho ďalším plusom. Mal trochu smolu na tím, keďže Boston je útočne jedným z najlepších mužstiev v lige. Ak by však zakotvil inde, trebárs v Los Angeles, Arizone či Anaheime, jeho šance by sa patrne zvýšili. Dostal by aj viac priestoru, čo je pre mladíkov a ich rozvoj priam kľúčové. Je vysoká šanca, že ak mu Boston nepredloží kvalifikačnú ponuku a dostane sa na trh s voľnými hráčmi, dostane príležitosť v klube s nízkym útočným potenciálom či malou základňou talentovaných forvardov - napr. v Minnesote.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey