Čajkoviča si vzala Tampa! Teším sa na Kučerova a Stamkosa, hovorí

June 23, 2019

V tohtoročnom drafte NHL kluby trošku opomenuli slovenských hokejistov a poslali ich na druhú koľaj. To malo za následok, že výberom prešiel iba jediný. Podľa očakávania ním bol Maxim Čajkovič.

Veľký slovenský talent hral za jeden z najslabších tímov juniorskej QMJHL, čo bolo jednou z príčin, že sa na oproti minuloročným hodnoteniam prepadol. Nič to ale nemení na fakte, že má dobrú šancu byť jedného dňa ďalším Slovákom v zámorskej profilige.

Draftoval ho suverén poslednej základnej časti. Bratislavský rodák sa stal členom Tampy Bay Lightning! Svoje pocity bezprostredne po drafte sprostredkoval blogu Oh my Hockey"Cítim sa super. Som veľmi rád, že ma draftovala Tampa. Je to skvelá organizácia, ktorá chce vyhrávať a má len tie najvyššie ciele. Som veľmi rád, že vo mňa veria. Je to úžasný pocit," netajil radosť 18-ročný odchovanec bratislavských Svišťov. "Už skôr mi volali agenti, že ma draftovala Tampa a že mi gratulujú. O pár minút neskôr som to videl aj v televízii."

Nie je tajomstvom, že bol v kontakte aj s ďalšími klubmi. Pri treťokolových výberoch je to samozrejmosťou. Jeho meno zaznelo ako osemdesiate deviate. Stáva sa spoluhráčom Erika Černáka. Ten bol pred štyrmi rokmi draftovaný zo 43. pozície klubom Los Angeles Kings. Po prestupe do Tampy si vybojoval stále miesto v ich defenzíve. 

S naším najlepším mladým obrancom sa Čajkovič ešte nepozná. Európski mladíci si však pochvaľujú, ak majú v mužstve nejakého krajana. Útočník Saint John Sea Dogs verí, že to bude aj jeho prípad: "Ešte sa s Erikom nepoznám, no verím, že sa to čoskoro zmení a že mi v budúcnosti pomôže. Budem mu naozaj veľmi vďačný."

Ak by sa prebojoval do prvého tímu Bolts, stal by sa spoluhráčom veľkých hviezd NHL. Kučerov, Hedman, Stamkos, Vasilevskij a mnohí ďalší. Čo meno, to pojem. "Samozrejme sa chcem stretnúť so všetkými, ale najviac asi s Kučerovom a Stamkosom. Určite by som si od nich opýtal nejaké rady," reagoval na floridský mančaft, ktorého súčasťou sa chce jedného dňa stať.

Aj pre neho ale platí, že je draft len prvým krokom. NHL je síce bližšie, no ani náhodou sa z nej nestala samozrejmosť. "Chcem sa tam dostať čo najrýchlejšie, ale na druhú stranu na to chcem byť úplne pripravený, aby som sa tam udržal natrvalo. Takže to netreba náhliť," uzatvára člen národného tímu do 18 rokov.

V poslednej sezóne odohral v drese Sea Dogs rovnú šesťdesiatku stretnutí, v ktorých získal 46 bodov a stal sa najproduktívnejším hráčom mužstva. Mal aj najviac gólov (22) i asistencií (24).

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey