Callahan trpí obrovskými problémami, koniec kariéry je blízko

June 21, 2019

Niekedy sa v hokeji stane prípad, že hráč musí predčasne ukončiť kariéru pre zdravotné problémy. Svoje o tom bude vedieť Ryan Callahan. 34-ročný forvard Tampy Bay je pravdepodobne na konci svojej hokejovej misie.

Bývalému kapitánovi New Yorku Rangers lekári diagnostikovali degeneratívne ochorenie medzistavcových platničiek. Oblasť bedrovej chrbtice je u hokejistov veľmi riziková. Preto mu odborníci odporúčali skončiť s hokejom.

"Mám degeneratívne ochorenie platničiek a nanešťastie sa nezdá, žeby existovalo niečo, čo by mohlo okamžite vyriešiť môj problém. A to nie je ľahké počúvať, keď o tom hovoríte s viacerými doktormi a všetci s tým súhlasia. Keď viem, ako som prežíval tento rok s tou bolesťou, vyrovnával sa s tým deň čo deň a nevedel som, čo sa stane v zápasoch, tak viem, že nebudem schopný s tým žiť bez toho, aby mi s tým niečo urobili," hovoril vo vyhlásení Callahan.

Do dnešného dňa odohral rodák Rochesteru 757 stretnutí na ľadoch NHL. Nebyť komplikácií s chrbticou, pridal by ešte desiatky, možno stovky ďalších. Do hokejového dôchodku by podľa vlastných slov určite nešiel, keby ho k tomu nenútilo zdravie. "Bez šance. Ak by tu nebol ten chrbát, hral by som ešte ďalší rok, ako ste povedali, kdekoľvek by to bolo. Chcem, aby to bolo s Lightning, ale všetci chápeme, že tu sú nejaké problémy s rozpočtom. Chcem hrať. Cítim sa dobre. Moje telo je na tom dobre, ak nepočítame chrbát najmä na konci roka. Mentálne aj fyzicky - ak nerátame chrbát - sa cítim skvelo. Ak by sa to nevyskytlo, určite by som hral ďalší rok a, aby som bol úprimný, snáď aj niekoľko ďalších rokov. Stále milujem túto hru. A najväčšou vecou, čo chcem, je stať sa šampiónom."

Jeho budúcnosť je ohrozená. V Tampe Bay by mal aj do ďalších rokov šancu počítať s tým, že jeho meno bude jedného dňa vygravírované na najslávnejšej hokejovej trofeji. Bolts ho však musia umiestniť na listinu dlhodobo zranených. Iná možnosť neexistuje. "Myslím, že najťažšie je uvedomiť si, že ten sen alebo šanca (vyhrať Stanley Cup, pozn. red.) je pravdepodobne preč. Nie je to spôsob, ktorým to chcete ukončiť, no pri rozhodovaní musíte brať ohľad aj na vašu rodinu a život po hokeji," dodáva skormútený Callahan.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey