DRAFT PROFIL - #9 Cole Caufield

June 20, 2019

Najlepší strelec draftu je na 9. mieste nášho rebríčka! Ide o malého veľkého hráča, ktorý svoj vzrast vyrovnáva svojimi výkonmi. Pozrime sa bližšie na Colea Caufielda, jedného z najlepších hráčov draftu a celoročného dvorného strelca Jacka Hughesa!

 

Základné informácie

Bydlisko: Stevens Point, Wisconsin, USA

Dátum narodenia: 2. január 2001

Výška: 170 cm

Váha: 75 kg

Strela: Pravá

Pozícia: Pravé krídlo

Tím v 18/19: USN U18 Team / USDP

 

 

Pozitíva a štýl hry

Gólová mašina v každom zmysle! To ako dokáže zakaždým nájsť priestor za chrbátmi brankárov je neuveriteľné a už dlho som niečo také nevidel od podobného hráča. Je rýchly na puku a aj mimo puku, nie je príliš defenzívny, ale má úchvatnú, tvrdú a presnú strelu. Teda.. presnejšie kanón. Ale okrem strely má výborné chápanie toho, kde sa puk bude nachádzať a kedy ísť plne angažovaný do šance a kedy radšej počkať. Šikovné ruky a skvelé korčuľovanie sú taktiež jeho výhodou. Jeho nižšie ťažisko mu dovoľuje ísť viac do rýchlostných súbojov a musím povedať, že ma osobne veľmi uchvátil. Predsalen, pozrite si to tu sami!

 

Negatíva a čo by mal zlepšiť

Caufield je prekvapivo dobrý aj v defenzíve. Neviem, čo by som mu mal vytknúť. A nie, výšku mu vytýkať nebudem, to nevie ovplyvniť a ani zlepšiť a úprimne? Videli sme viacero prípadov, kedy aj hráč menšieho vzrastu dominoval. Dva posledné prípady sú Martin St. Louis a Alex DeBrincat. Mohol by byť viac fyzickejší, lebo som ho videl byť fyzickejším. No to je asi tak všetko.


Sezóna 2018/19

 

Očakávania od budúcej sezóny

Bude hrať na univerzite vo Wisconsine spoločne s Alexom Turcottem a očakávam, že spolu utvoria útočné duo pre ďalšiu sezónu. Bude vysoko úderná dúfam. Očakávam okolo bodu na zápas a zhruba 20 gólov pre Caufield, ak sa mu podarí prechod medzi seniorov. Postupne by mal byť pripravený na vstup do NHL na sezónu potom.

 

Očakávania pre jeho kariéru a hráčske prirovnanie

Očakávam, že bude jeden z najlepších čistokrvných strelcov NHL, pričom bude dosahovať okolo 40 gólov za sezónu. Myslím, že k tomu nemusím viac dodávať. Áno a hráčske prirovnanie je Alex DeBrincat. Myslím, že ani k tomu nemusím nič dodávať.

 

Po Caufieldovi bude profil už len jeden. Ktorý obranca je podľa nás druhý najlepší? To uvidíte už onedlho!

 

Samuel Tirpák (ST)

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey