DRAFT PROFIL - #8 Trevor Zegras

June 20, 2019

Osmička nášho rebríčku je mladý center a asi po Hughesovi najkreatívnejší hráč draftu - Trevor Zegras. Elegantný ofenzívny talent z USA má neskutočne veľa vecí vo svojom repertoári, ktoré ho rozdeľujú od zvyšku talentov v drafte. Poďme sa pozrieť na tohto centra bližšie!

Základné informácie

Bydlisko: Bedford, New York, USA

Dátum narodenia: 20. marec 2001

Výška: 183 cm

Váha: 79 kg

Strela: Ľavá

Pozícia: Center

Tím v 18/19: USN U18 Team / USDP

 

 

Pozitíva a štýl hry

Jeho štýl hry je čisto ofenzívny. Ale je veľmi šikovný ofenzívne. Dokáže robiť extrémne rýchle rozhodnutia v rôznych situáciach a skvele využíva svoje všetky zbrane na čo najefektívnejšiu hru. Taktiež ide o skvelého korčuliara. Čo sa týka kreativity, tak má naozaj najväčšiu paletu možností v každej priaznivej aj nepriaznivej situácií, hneď po Jackovi Hughesovi. Neskutočný hráč čo sa ofenzívy týka. Skvelý hráč na presilovkách. Tu si môžete pozrieť jeho highlighty!

 

Negatíva a čo by mal zlepšiť

Defenzívu. Rovnako ako väčšina útočníkov v top-10, defenzíva trošku otázna v jeho prípade. Okrem toho by som ani nič nevyčítal. Veľmi kvalitný hráč!

 

Sezóna 2018/19

 

Očakávania pre budúcu sezónu

Faktom je, že ide na Bostonskú univerzitu, čo je prvým znamením toho, že z neho bude niečo poriadne! Očakávam okolo 25-30 bodov budúcu sezónu ale výrazne zlepšenie vo všetkých činnostiach. Počul som, že Vancouver sa chystá meniť smerom hore a chcú si poistiť Zegrasa už skôr. Neviem ako to dopadne, ale z Trevora bude úchvatný hráč.

 

Očakávania pre jeho kariéru a hráčske prirovnanie

Možno očakávať, že sa z neho možno časom stane plnohodnotné krídlo, ak sa nezlepší dostatočne defenzívne, no čo sa hry týka stane sa veľmi prekvapivo dobrým. Má vysoký potenciál. Neviem, či ho dosiahne. Ale ak áno, bude jednoznačne v re-draftoch v top-5. Porovnal by som ho k Williamovi Nylanderovi svojou technickosťou a skvelými prechodmi. Ak by teda bol Nylander ľavák a bol na ľavom krídle. Tiež začínal ako center a bol draftovaný ako center, rovnako ako Zegras bude, no je možné, že bude Trevorovi vyhovovať viac krídelná pozícia. Každopádne skvelý hráč a jednoznačne hráč do top-6 tímu, ktorý ho získa.

 

Samuel Tirpák (ST)

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey