DRAFT PROFIL - #7 Kirby Dach

June 20, 2019

Ďalším na zozname je druhý Kanadský center v poradí a ide o veľmi kontroverzného hráča pre viacerých skautov. Je veľmi šikovný, no pre niektorých príliš arogantný. Ja to však takto nevidím. Veľmi si verí, to áno, ale dokazuje to výrazne svojimi dominantnými výkonmi počas celej sezóny. Poďme sa pozrieť na tohto centra!

 

Základné informácie

Bydlisko: St. Albert, Alberta, CAN

Dátum narodenia: 21. január 2001

Výška: 193 cm

Váha: 90 kg

Strela: Pravá

Pozícia: Center

Tím v 18/19: Saskatoon Blades / WHL

 

 

Pozitíva a štýl hry

Je to vysoko ofenzívny, hru-tvoriaci center, ktorý dokáže vytvoriť akciu pre spoluhráčov ale aj sám akciu zakončiť. Taktiež okrem veľmi šikovných playmaking schopností je veľmi dobrý korčuliar na svoju veľkosť a má extrémne šikovné ručičky. Čo znamená, že ak sa nachádza v súboji s obrancami 1vs1, prípadne 1vs2, dokáže vyjsť z tej situácie víťazne s kontrolou. Ďalej zvláda prechody z obrany do útoku a naspäť bravúrne a dokáže byť nebezpečný priamo sebou založeným útokom. Tu si môžete pozrieť highlighty tohto nadaného centra.

 

Negatíva a čo by mal zlepšiť

Defenzívnu činnosť. Nie je najhorší, ale chýba mu veľa zdokonaľovania v obrannej činnosti. Veľmi často sa stane, že sa ocitne mimo hlavného diania alebo jednoducho nepostráži svojho hráča. Ale to všetko sa dá zlepšiť veľmi rýchlo. Taktiež sa jeho ego niekedy dostane do hry v negatívnom zmysle, čo občas môže zaškodiť v očiach skautov a tímov. Ale to sa stáva naozaj veľmi minimálne.

 

Sezóna 2018/19

 

Očakávania od budúcej sezóny
Očakávam veľmi dominantnú sezónu vo WHL. Minimálne 100 bodov a dúfam, že splní očakávanie toho byť jedným z najlepších v danej súťaži. Nie je pripravený na NHL a minimálne rok ešte nebude a tím by mal byť výrazne opatrný v jeho rozvoji. Ale ak sa podarí vývoj tohto mladíka, bude z neho parádny center!

 

Očakávania od jeho kariéry a hráčske prirovnanie

Očakávam, že toho v kariére dosiahne veľa. Ale dobrým odhadom je podobne ako pri Cozensovi a Turcotteovi center do druhej formácie, ktorý bude dosahovať 60 bodov za sezónu a mať veľmi dobrú two-way hru. Ako hráčske prirovnanie by som uviedol Ryana Getzlafa.

 

Samuel Tirpák (ST)

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey