DRAFT PROFIL - #5 Dylan Cozens

June 19, 2019

Päťkou nášho rebríčka je ďalší center, tentokrát Kanaďan! Veľmi šikovný playmaker, ktorý nerád prirovnáva seba k niekomu a modeluje svoju hru podľa seba, je jedným z najlepších Kanadských talentov v tomto draftovom ročníku a môj osobný obľúbenec - Dylan Cozens.

 

Základné informácie

Bydlisko: Whitehorse, Yukon, CAN

Dátum narodenia: 9. február 2001

Výška: 191 cm

Váha: 83 kg

Strela: Pravá

Pozícia: Center

Tím v 18/19: Lethbridge Hurricanes / WHL

 

 

Pozitíva a štýl hry

Jeho štýl hry ja osobne mám veľmi rád a je pre mňa obľúbený. Prečo? Elegantný korčuliar, ktorý to vie na oboch koncoch klziska, či už je na puku alebo mimo neho. Je skvelý v prechodovej fáze a dokáže svojím veľmi kreatívnym spôsobom tvoriť šance pre spoluhráčov. Ide o playmakera, ktorý to s pukom proste vie. Veľmi mi jeho schopnosť tvoriť hru pripomína Ryana Getzlafa, no nepovedal by som, že je to jeho hlavné prirovnanie. Ale k tomu sa dostanem. Hlavnou jeho výhodou je práve spomínaná kreativita a napriek tomu, že je to playmaker, má skvelú strelu a čuch pre bránku. Pre highlighty z tejto sezóny kliknite tu

 

Negatíva a čo by mal zlepšiť

Jedno z negatív je to, že pre mnoho skautov príde arogantný, a to preto, že chce byť najlepší z najlepších a je motivovaný dokázať to. Preto u niektorých analytikov padol trochu v rebríčku. Niekedy sa to však ukáže aj na ľade a nie v pozitívnom zmysle slova. Občas si spraví to lenivé striedanie, nedohrá súboj a podobne, no nestáva sa to často. 

 

Sezóna 2018/19

 

Očakávania od budúcej sezóny

Očakávam, že bude hrať aj v ďalšej sezóne vo WHL, ale sám povedal, že je na NHL pripravený. Ja si to nemyslím a dúfam, že rok počká. Dôvod? Ak po roku počká, bude z neho oveľa lepší hráč a viac pripravený pre NHL ako je teraz. Mám pocit, že ak ostane vo WHL, čo je reálnejšia možnosť, tak bude dominovať.

 

Očakávania od jeho kariéry a hráčske prirovnanie

Skvelý 2C. Rovnako ako Turcotte, očakávam od Cozensa, že bude efektívny druhý center v NHL. Je odlišný od Turcotteho, no mali by mať podobné bodové zápisy cez kariéru. Verím a dúfam, že k nemu dajú dlhodobo dobrého rýchleho zakončovateľa, ktorý mu pomôže pridávať body okrem skvelej hry. Cozensa by som najbližšie prirovnal k Ryanovi Getzlafovi, no nie je to kompletne presné kvôli jedinečnosti hry Dylana.

 

Samuel Tirpák (ST)

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey