DRAFT PROFIL - #4 Alex Turcotte

June 19, 2019

Po najlepšom obrancovi draftu prichádza najlepší defenzívny center na drafte! Američan Alex Turcotte sa poriadne vyšvihol v rebríčkoch po nesmierne vydarenej sezóne a masívnom zlepšení vo všetkých oblastiach hry. Je favoritom na draft z tretieho miesta k Chicagu, no v kvalitatívnom rebríčku je za Byramom. Poďme sa bližšie pozrieť na tohto hráča a jeho aspekty hry!

Základné informácie

Bydlisko: Island Lake, Illinois, USA

Dátum narodenia: 26. február 2001

Výška: 180 cm

Váha: 84 kg

Strela: Ľavá

Pozícia: Center

Tím v 18/19: USN U18 Team / USDP

 

 

Pozitíva a štýl hry

Ako som už viackrát spomenul, Alex Turcotte je najlepším defenzívnym centrom na drafte. Je to niečo čo veľa jeho rovesníkov nemá, pretože väčšinou sa tak skvelá defenzívna činnosť u útočníkov rozvinie až okolo veku 23-24 rokov, kedy už majú čo-to za sebou. Je veľmi šikovný na puku okrem iného a veľmi rýchly a efektívny korčuliar. Dokáže spomaliť hru podľa seba a aj zrýchliť. Prechod z obrany do útoku a naopak má zvládnutý výborne.

 

Negatíva a čo by mal zlepšiť

Veľa negatív v jeho hre nie je. No jedno hlavné, ktoré som našiel, je občasná prehnaná kompetitívnosť, ktorou sa dostane veľmi mimo pozíciu a súperi z tejto veci vyťažia maximum. No nerobí túto chybu často, čo je dobré. Zvyšok vecí sa v jeho hre zlepší výrazne behom niekoľkých ďalších rokov.

 

Sezóna 2018/19

 

Očakávanie pre ďalšiu sezónu

Bude hrať na univerzite vo Wisconsine v NCAA a bude ďalej rozvíjať svoje schopnosti. Očakávam, že bude jeden z najlepších nováčikov v NCAA budúci rok a rok na to prejde do NHL. No nikdy nevieme, ako sa hráč v NCAA prispôsobí. Príkladom je Oliver Wahlstrom, ktorému prechod do univerzitnej ligy nevyšiel. Očakávam však, že bude hrať veľa a že bude mať minimálne bod na zápas.

 

Očakávanie pre jeho kariéru a hráčske prirovnanie

Očakávam, že sa stane jedným z lepších druhých centrov v lige. Podľa všetkého nebude prvým centrom v NHL, no zaručene bude jedným z najlepších brániacich útočníkov. Bodovo očakávam priemer okolo tých 60 bodov za sezónu a okolo 20 gólov rok čo rok. Takisto dúfam, že začne viac využívať svoje technické schopnosti, pretože ich má. Štýlom hry mi pripomína Nazema Kadriho, ktorý ak sa nesnaží niekomu odseknúť a rozbiť hlavu, je skvelý 2C pre hociktorý tím NHL. Kadri je jeden z top two-way centrov v NHL a to očakávam, že sa stane aj z Alexa. Samozrejme bez tých "iných" vecí v jeho hre, ak mi rozumiete.

 

Samuel Tirpák (ST)

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey