DRAFT PROFIL - #3 Bowen Byram

June 19, 2019

Výrazne najlepší obranca na drafte prichádza na treťom mieste kvalitatívneho rankingu! Ľavoruký bek Bowen Byram je stelesnením efektívneho novodobého obrancu vo všetkých oblastiach hry od útoku, až po obranu, kde však nie je dokonalý! Začiatkom sezóny bol za niektorými obrancami, ale svojim vysokým odhodlaním sa vyšvihol až na tretiu priečku nášho kvalitatívneho rebríčku, len za dve najväčšie hviezdy - Jacka Hughesa a Kaapa Kakka!

Základné informácie

Bydlisko: Cranbrook, British Columbia, CAN

 Dátum narodenia: 13. jún 2001

Výška: 184 cm

Váha: 88 kg

Strela: Ľavá

Pozícia: Obranca

Tím v 18/19: Vancouver Giants / WHL

 

 

Pozitíva a štýl hry

Ide o prevažne ofenzívne ladeného obrancu, ktorý dominuje vo všetkom, čo sa týka ofenzívnej činnosti. Či už sa jedná o jeho skvelé myslenie v prechodovej fáze hry, jeho elegantné prihrávky, krásnu strelu od modrej či jeho jedinečnú schopnosť posudzovať hru za pochodu vo všetkých pásmach smerom dopredu. Všetko, čo sa týka ofenzívy, je uňho na úrovni NHL a bude sa ešte zlepšovať. Je to dynamický obranca s dobrým korčuľovaním a prehľadom, ktorý nájde kohokoľvek zo spoluhráčov všade. Tu nájdete všetko čo potrebujete k utvoreniu vlastného názoru na jeho hru.

 

Negatíva a čo by mal zlepšiť

Veľa negatív som v jeho hre nenašiel. V defenzívnej činnosti by sa mal však jednoznačne zlepšiť, aj keď oproti svojim rovesníkom je veľmi vysoko, preto to nie je taký ten bod, nad ktorým by sa mali ukázať otázniky. Potrebuje zlepšiť tzv. "gap control", čo v podstate znamená schopnosť vedieť odhadovať a správne posúdiť rozmedzie medzi vami a hráčom oproti vám v obrannej činnosti a vedieť odhadnúť, čo spraviť, aby súpera odstavil čo najefektívnejšie od puku. To všetko príde spolu s vekom a skúsenosťami, čiže sa o neho vôbec nebojím.

 

Sezóna 2018/19

 

Očakávania pre budúcu sezónu

Očakáva sa, že bude hrať v NHL hneď od začiatku a sám v interview počas NHL Draft Combine potvrdil, že bude chcieť hrať v NHL. Očakávam rolu rolu niekde medzi spodným párom a druhým párom, kde bude mať stabilizované minúty na postupný rozvoj svojej hry a prispôsobenie sa NHL. Fyzickosť má taktiež v svojej hre, no preferuje hokejové schopnosti vo všetkých situáciach. Bodovo by som očakával okolo 30 bodov v prvej sezóne a minutáž okolo 16-17 minút na zápas, čo by podľa mňa v premiérovej sezóne stačilo na rozvoj a zároveň ukázanie schopností.

 

Očakávania pre jeho kariéru a hráčske prirovnanie

Podľa mňa sa stane jednoznačným obrancom do prvého obranného páru. Nepovedal by som čistá obranná jednotka nejakého tímu, no efektívny obranca prvej obrannej dvojice, ktorý bude skvelý ako v ofenzíve, tak postupne aj v defenzíve a bude sádzať okolo 50-60 bodov v každej sezóne. Nejako podobne ako Morgan Rielly z Toronta Maple Leafs, ktorý je zároveň Bowenov vzor a aj moje priame hráčske prirovnanie pre Byrama.

 

Tak a prvý obranca je za nami. Ďalší hráč bude americký center s elitným defenzívnym potenciálom. Možno už viete, o koho sa jedná! 

 

Samuel Tirpák (ST)

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey