Kyle Clifford: Moje cesta do Los Angeles

June 18, 2019

Kyle Clifford se pro stránky LAKings.com rozpovídal o své cestě do NHL od juniorských let až po výhru Stanley Cupu v dresu Los Angeles Kings. My vám nyní přinášíme český překlad jeho příspěvku.

 

"Od první chvíle jsem chtěl být hokejistou.

 

Vyrůstal jsem v Ayru, malém městečku v Ontariu, kde nebylo moc co dělat. Takže prakticky všichni hráli hokej.

 

Myslím, že mi byly tak 2 nebo 3 roky, když mi rodiče nazuli brusle na rybníku, poté jsem začal hrát hokej asi ve čtyřech nebo pěti letech.

 

Měli jsme malé kluziště a tam vždy byla zábava. Jakýkoliv den to bylo to pravé místo, kde jsem chtěl být.

 

V naší ulici bydlelo hodně dalších dětí, takže kdykoliv byla příležitost, byli jsme na ulici a hráli hokejbal.

 

Byla to neskutečná zábava a já si hokej zamiloval.

 

Za můj charakter a styl hraní se hodně zasloužili mí dva starší bratři. Při všech rvačkách a soubojích jsem dostával dost na zadek, jak bychom od starších bratrů čekali. Rozhodně to hrálo svoji roli v mém dospívání.

 

Rodinné setkání už jsou teď trochu jiné, ale klidně bych si vsadil, že být teď společně na hřišti, určitě bych je přepral.

 

Vždycky jsme se navzájem nejvíc podporovali a jinak tomu není ani dnes.

 

Co si pamatuji, hokej byl vždy mou vášní, ale nepřemýšlel jsem, že bych se stal profesionálem, než přišel draft OHL v roce 2007.

 

Znal jsem nějaké starší děti, co byli draftovaní do OHL a měli úspěch a tehdy mi asi docvaklo, že bych je mohl následovat. Soustředil jsem všechno tomu, abych se stal nejlepším hráčem, jakým jsem mohl být.

 

Když se přibližoval draft NHL v roce 2007, setkal jsem se se skoro všemi týmy v lize. Pár se jich o mě opravdu zajímalo, ale abych byl upřímný, pokud bych měl možnost výběru, byly pouze 2 týmy, jejichž součástí bych opravdu chtěl být.

 

A LA Kings byli jedním z nich.

 

Nejenže měli skvělou skupinu lidí napříč organizací, ale chtěli mít co nejvíce opravdových lídrů v kabině. Setkání s Mikem Futou (momentálně asistent generálního manažera) a Deanem Lombardi (bývalý GM) jenom utvrdilo mé rozhodnutí.

 

Pamatuju si, že po tomto setkání jsem nasedl do auta k tátovi a říkám mu 'Jdu do LA'. Chtěli vytvořit vítěznou kulturu a doufali, že přinesou vítězství ve Stanley Cupu do LA, čehož jsem chtěl být součástí.

 

Noc před draftem jsem byl vcelku klidný, že se stanu součástí Kings. Měli pátou volbu ve druhém kole a věděl jsem, že jestli zůstanu nevybrán až do 35. místa, tak se to stane.

 

33. volba prošla...

 

34. volba prošla...

 

'A s 35. volbou v draftu NHL 2009, Los Angeles Kings vybírají...'

 

Když konečně vyslovili mé jméno, byla to extáze.

 

Máma s tátou byli nadšení, jako by byl každý rodič. Jejich syn hraje hru, kterou miluje, ve skvělé organizaci... Byli prostě šťastní. Ale věděli, že je to jen začátek.

 

Objal jsem je a mířil dolů ke stagi, kde jsem zůstal následující 2 hodiny pro rozhovory s médii, fotky a pozdravy se členy organizace. Být součástí celého víkendu jsem si moc užíval.

 

Přetočme kazetu o 9 let dopředu, stovky zápasů, 3 děti, nespočet přátel a 2 vyhrané Stanley Cupy... ukazuje se, že Futa s Lombardim jednali správně.

 

Nyní se LA stalo mým domovem.

 

Během té doby se poznáte se spoustou lidí a zapojíte se do komunity. LA je skvělé město a má co nabídnout a pro mě se stalo domovem pro mou rodinu.

 

S mojí ženou Paige jsme zde vychovali 3 děti. Tři kluky, stejně jako já a mí bratři.

 

Budou z nich hokejisti? Možná. Ale Paige a já je budeme podporovat v čemkoliv a nebudeme je nutit do nějakých směrů.

 

Dva starší ale rádi chodí na zápasy. Je to pro ně nejlepší část týdne. Chodí ve čtvrtky a soboty, když zrovna hrajeme doma, a je zábavné sledovat jak si to užívají.

 

Nemusím snad zmiňovat, že jsem měl štěstí, že jsem kolem sebe měl perfektní skupinu spoluhráčů. Vždycky jsme byli spolu a za těch 9 let se z nás stali bratři. Vždycky tu pro sebe jsme, ať se děje co se děje.

 

Je mi ctí být součástí Kings a hlavně se těším na to, co nás ještě čeká.

 

Dokud budu hrát hokej, chci ho hrát tady."

 

Článek v originálním znění najdete zde.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey