Blýska sa na lepšie časy? Arizonu kupuje miliardár Meruelo!

June 11, 2019

Arizona Coyotes je organizáciou, ktorá je známa tým, že si už prešla viacerými turbulentnými obdobiami. Svojho času ju dokonca vlastnila samotná liga. Posledným majiteľom bol Andrew Barroway.

Arizona nie je veľkým hokejovým trhom a nikdy nepatrila k najbohatším klubom súťaže. Je však možné, že o niekoľko týždňov príde finančná injekcia, pri ktorej nebude ani angažovanie Matta Duchenea, o ktorom sa šepká, fikciou. Prichádza totiž Alex Meruelo. 

Americký multimilionár žijúci v Los Angeles má záujem o zakúpenie väčšinového podielu Coyotes. Súčasnému majiteľovi Barrowayovi by ostala menšia časť. Arizonu v roku 2015 kúpil za 305 miliónov dolárov.

Počas ďalšieho týždňa zasadne Rada guvernérov a rozhodne, či schváli tento obchod. Meruelo by vyriešil roky sa ťahajúce špekulácie a do tohto malého hokejového trhu by mohol naliať obrovské peniaze.

65-ročný obchodník vlastní hotel na Las Vegas Strip, čo je štvrť v Las Vegas preplnená kasínami a podnikmi, kde svoje úspory míňajú bohatí ľudia. Okrem toho je majiteľom viacerých holdingových spoločností v stavebníctve a realitách vo viacerých oblastiach USA. V roku 2011 mal záujem o kúpu organizácie NBA Atlanta Hawks.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey