Arizona chce zo všetkých síl získať Matta Duchenea

June 9, 2019

Poznáme to veľmi dobre. Veľké hokejové hviezdy majú vo zvyku občas povedať "nie" a - ako s obľubou hovoria - "vyskúšať si svoje možnosti na trhu s voľnými hráčmi". Tento variant rozhodovania, zdá sa, zvolil aj Matt Duchene.

Niekdajší hráč Colorada, Ottawy a Columbusu by sa tak prvého júla mal stať voľným agentom. Zmluvu zatiaľ nemá a neočakáva sa, že ju do oného dátumu podpíše. V Columbuse bol akoby na skok. Úspech sa nedostavil a mužstvo Blue Jackets sa akoby rozpadávalo manažérovi Kekäläinenovi pred očami.

Fín však urobí, čo je v jeho silách, aby 28-ročnú hviezdu udržal vo svojom tíme. Duchene je s ním v kontakte a spoločne skúmajú podmienky, za ktorých by Kanaďan mohol ostať v Ohiu. Korisť ale zacítili aj ostatné celky a niektoré majú o hráča, ktorý vlani v 73 zápasoch základnej časti pozbieral dovedna 72 bodov a ďalších desať pridal v desiatich vystúpeniach v play-off, enormný záujem.

Začína sa o tom hovoriť aj v prípade Arizony Coyotes. Kanadská televízia TSN priniesla zaujímavú špekuláciu. Duchene by mohol zakotviť v Arizone, ak Yotes urobia všetko preto, aby ho dostali. "Kojoti" sú klubom, ktorý o hráča prejavil azda najväčší záujem. Nie je tajomstvom, že púštny tím dostal poriadnu finančnú injekciu, čo by GM Johnovi Chaykovi mohlo otvoriť dvere do dosiaľ nepoznaných komnát. Podarí sa mu preplatiť ostatných a presvedčiť Duchenea, že mu v Arizone bude dobre?

Matt Duchene bude v rokovaniach o dĺžke i výške kontraktu určite prihliadať aj na Jeffa Skinnera. Tomu pred pár dňami dalo Buffalo deväť miliónov ročne až do konca sezóny 2026/27. Navyše mu pribalilo aj klauzulu o nevymeniteľnosti.

 

 Zdroj obrázku: NHL.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey