Mladá hviezda na odchode? Boeser a Canucks sa nevedia dohodnúť

May 31, 2019

Pred otvorením trhu s voľnými hráčmi je priorita jasná. Vancouver Canucks chce podpísať Brocka Boesera, jedného zo svojich najlepších útočníkov.

Samozrejme si obe strany už aj sadli a debatovali. K ničomu to však neviedlo. Vancouver a Boeser nie sú vôbec blízko k akejkoľvek dohode, čo potvrdzuje Irfaan Gaffar zo stanice Sportsnet.

V lete sa 22-ročný krídelník má stať obmedzeným voľným hráčom (RFA), spoločne s ďalšími zaujímavými menami ako Sebastian Aho, Mikko Rantanen, Mitch Marner, Matthew Tkachuk, Kyle Connor, Patrik Laine, Brayden Point, William Karlsson, Timo Meier, Kevin Labanc, Jakub Vrána či Travis Konecny.

 

Presné detaily ponuky či požiadaviek strán nie sú známe. Bo Horvat, 24-ročný Boeserov kolega z útoku, však od "kosatiek" dostal ako RFA zmluvu na šesť rokov a 33 miliónov dolárov, a to v tej dobe nebol produktívnejší ako Boeser.

Aj to sú čísla, o ktorých sa dá špekulovať a od ktorých by sa dalo odraziť. Okrem Boesera má Vancouver aj ďalších potenciálnych RFA hráčov - Nikolaja Goldobina, Bena Huttona a Josha Leiva.

V poslednom ročníku si americký rodák Boeser, voľba z prvého kola draftu 2015, pripísala 56 (26+30) bodov v 69 stretnutiach základnej časti. Vlani sa zúčastnil ako nováčik aj All-Star Game a bojoval o Calder Trophy.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey