Kanada má na dosah ďalšie zlato. Jej ťahúňom je farboslepý Mantha

May 26, 2019

Hokejové šampionáty prinášajú rôzne zaujímavé príbehy. Výnimkou nie je ani ten slovenský, ktorý sa tento rok uskutočnil v Bratislave a Košiciach. Za pár hodín bude po všetkom.

Dnes čakajú štyri najlepšie tímy zostávajúce zápasy o medaily. Finálový súboj odohrajú reprezentácie Kanady a Fínska - tímy, ktoré boli pred šampionátom podceňované.

Zatiaľčo Fíni nezískali titul od posledných majstrovstiev na Slovensku (2011), Kanaďania sa pokúsia uchmatnúť tretie zlato v priebehu piatich rokov. Štyrikrát za tieto roky navyše hrali finále šampionátu, čo z nich robí najúspešnejší tím posledných rokov.

Repríza finálového súboja z roku 2016 bude mať tentoraz farboslepého aktéra. Je ním Anthony Mantha, 24-ročný krídelník Detroitu Red Wings, ktorý hrá na svojich prvých seniorských MS.

Ak ste sa čudovali, prečo hrá Mantha s bielou hokejkou, odpoveď je na svete. Pomáha mu to pri jeho probléme lepšie vidieť puk na svojej hokejke. „Som farboslepý. Hokejku si preto obmotávam bielou páskou, aby som lepšie videl puk,“ cituje jeho slová ŠPORT.sk

Dodáva, že ho to v hre nijak neobmedzuje. Spoločne s Markom Stoneom či Jonathanom Marchessaultom patrí k lídrom tímu. Pri včerajšej semifinálovej výhre nad Českom si pripísal jednu asistenciu.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey