Najväčší outsider histórie? Čína bude hrať hokej na olympiáde 2022!

May 24, 2019

Pomaly, ale isto vstupuje hokejový svet aj do olympijského cyklu. I keď do roku 2022 zostáva ešte kopec času, kvalifikácia i priami postupujúci záviseli od skončených majstrovstiev sveta na Slovensku.

Napokon sa Slováci nevyhnú spomínanej kvalifikácii, v ktorej bude hrať desať tímov. Osem najlepších podľa rebríčka bolo priamo dosadených do turnaja. Týmito národnými tímami sú Kanada, Rusko, Švédsko, Fínsko, Česko, USA, Nemecko a Švajčiarsko.

Deviatym tímom je hokejový trpaslík Čína. Môže sa to zdať ako nereálna predstava či čínsky sen, no opak je pravdou. Vďaka tomu, že najväčšia krajina sveta hostí nadchádzajúce zimné olympijské hry, ju IIHF dosadila do finálového turnaja.

Reprezentácia Číny sa pritom nachádza až v divízii II, skupine A. V preklade to znamená, že je v štvrtej najvyššej kategórii majstrovstiev sveta. V tomto roku v nej obsadila chabé piate miesto. Porazila iba vyradené Belgicko.

Jedinou výhodou, i keď veľmi slabou, môže byť pre Číňanov to, že sa zatiaľ neplánuje opätovné zaradenie hráčov NHL do olympijských turnajov. Napriek tomu sa ale domáci budú javiť ako snáď najväčší outsider všetkých čias.

Slovensko bude hostiť kvalifikačnú skupinu D, kde budú našimi súpermi Bielorusko, Rakúsko a ďalšia krajina, ktorej meno ešte nie je známe.

 

 Zdroj obrázku: NHL.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey