Bezchybná Zborná? Ruská mašina šliape ako má a je pripravená poraziť každého

May 23, 2019

Doteraz porazili každého, kto im stál v ceste. Ruskí hokejisti nenechali nič náhode a svoje doterajšie pôsobenie na majstrovstvách sveta môžu hodnotiť skvelo. Už len, aby sa im tak darilo aj v play-off.

Červené dresy s ruským národným znakom vpredu sú momentálne postrachom každého tímu na turnaji. S veľmocami zahrajú vyrovnanú partiu a outsiderov si dajú na raňajky. Šampionát však pomaly, ale isto smeruje do finálnej fázy. Zvládnu Rusi urobiť posledné tri kroky k vytúženému titulu?

Svoju silu ukázal tento mančaft aj v poslednom stretnutí základnej časti. Zo zápasu proti Švédsku si ruská ofenzíva spravila vlastnú šou a to najmä v druhej dvadsaťminútovke, ktorú Rusi ovládli výsledkom 0:6. 

Za Rusko sa v onej pamätnej tretine presadili Anisimov, Dadonov, Ovečkin, Kaprizov, Grigorenko a Malkin. V tretej časti hry pridal posledný gól v Markströmovej sieti Orlov. Konečný stav stretnutia 7:4 v prospech Ovečkina a spol. Rozdiel mohol byť aj väčší, no Rusi sú známi laxnosťou v defenzíve, zvlášť v momentoch, keď majú súpera na lopatkách. Niečo podobné ukázali v dueli proti Čechom. Vtedy bol ale Vasilevskij v bráne nepriestrelný. 

Prvý gól na šampionáte strelil aj Kirill Kaprizov. Ruský mladík bol veľmi šťastný. "Všetkým sa uľavilo, že sme videli toľko rôznych hráčov skórovať. Cítim sa, akoby som sa znovu narodil. Vďaka Bohu, že to takto vyšlo," uvádza jeho slová oficiálny portál KHL.

 

Markström koniec koncov nebol jediný gólman, z ktorého si Rusi spravili trhací kalendár. Teraz sa ale oči hokejovej verejnosti upierajú na štvrťfinále, čo je už iný boj. Bitka o všetko - kto vyhrá, hrá o medaily.

Rusi si to plne uvedomujú. Na veľkom portáli championat.com píšu, že výhra USA nad ich tímom by bol gigantickým úspechom. Samotný web USA Today predstavuje Rusov ako perfektné mužstvo podávajúce dominantné výkony. 

 

Má teda USA šancu postúpiť cez Rusko? Určite áno. Je však jasné, že stávkové kancelárie ponúknu oveľa nižší kurz na lídra skupiny B. Celkom oprávnene.

Ak totiž v dôležitých chvíľach Rusku zvlhol strelný prach, podržali ich gólmani. Vždy zabral niekto, kto bol práve najpotrebnejší, čo sa ukazuje ako veľká výhoda tímu, ktorý bol majstrom sveta naposledy pred piatimi rokmi v Minsku. 

Najväčšou zbraňou Ameriky bude pravdepodobne kapitán Patrick Kane. Hviezdu Chicaga Blackhawks veľmi dobre poznajú viacerí ruskí hokejisti. Jedným z mužov, ktorých prácou bude ubrániť ho, je Dmitrij Orlov. "Musíme pri ňom byť blízko. Nemyslím, že môže byť ich najlepším hráčom, pokiaľ sa nedostane k puku," vyhlasuje obranca Washingtonu Capitals. "Všetci sme videli, čo dokáže s pukom. Je skvelé ho pri tom sledovať. Ale dnes si musíme byť istí, že máme puk pod našou kontrolou a nemá šancu nám ublížiť."


Ruský tréner Iľja Vorobjov verí, že jeho mančaftu v ceste za víťazstvom pomôže aj fakt, že nemusel - podobne ako Američania - cestovať hodiny naprieč celou republikou. "Pár rokov vzad sme takto museli ísť z Kolína do Paríža a nebola to práve zábava. Je super, že sa môžeme pripraviť bez akéhokoľvek rozptýlenia," hodnotí klady štvrťfinálového stretnutia v Bratislave Vorobjov.

Najbližší krok tak nebude jednoduchý, no Zborná si uvedomuje, že je v pozícii favorita na postup do semifinále. Prvým krokom doteraz neporazeného tímu bude zdolať odvekého rivala, s ktorým má na medzinárodných podujatiach zápornú bilanciu. 

 

 Zdroj obrázku: IIHF.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey