Oficiálne vyhlásenie KHL ohľadom situácie v Slovane Bratislava.

May 15, 2019

Ako všetci vieme, Slovan má finančné problémy a pred zhruba mesiacom sme vás informovali o tom, že Slovan by mal prísť späť do Tipsport ligy, neskôr sa to otočilo a mali mať istého investora, ktorý mal zaplatiť všetky dlhy a prinavrátiť akúsi slávu menu Slovan Bratislava v európskom hokeji, nakoniec to bude pravdepodobne možnosť prvá.

Teraz prišla studená sprcha pre všetkých, ktorý v niečo pozitívne dúfali a naše negatívne predstavy. O všetkom sa rozhodne 29. mája na zasadnutí KHL a po tomto dátume zistíme, či naozaj Slovan ostane v KHL alebo nie. Ale vyjadrenie KHL znie negatívne.

Preložené vyjadrenie KHL:
"Kontinentálna hokejová liga (KHL) bola v kontakte s vedením Slovana Bratislava ohľadom ich účasti v budúcej sezóne. Viceprezident klubu Juraj Široký ml., nás uistil viac než raz, že investor bude nájdený. To sa však nestalo. Bývalý sponzor klubu bol ochotný klub ďalej financovať, ale neochotný spravovať dlhy vytvorené neefektívnym manažmentom.

 

Dlh vytvorený manažmentom klubu je taktiež veľkou výhradou možných nových investorov.

 

K dnešku, Slovan nemá potrebné prostriedky na financovanie činnosti pre ďalšiu sezónu v KHL.

 

Liga je v kontakte so všetkými zúčastnenými stranami, aby sa táto záležitosť vyriešila. Kalendár a rozpis zápasov pre novú sezónu bude pripravený v dvoch verziách. So Slovanom a bez neho."

Toto znamená, že návrat Slovana do KHL v budúcej sezóne je viac ako nepravdepodobný. O všetkom budeme informovať.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey