Slovensku prichádza ďalšia posila z NHL! Defenzívne rady vystuží Martin Marinčin

April 26, 2019

Na domácich majstrovstvách sveta budeme mať ďalšiu posilu. Bude ňou obranca Toronta Maple Leafs, Martin Marinčin. Bude to preňho veľmi špeciálny šampionát, keďže v Košiciach hokejovo vyrástol.

Informáciu priniesla televízia Markíza. Kanadský klub po vypadnutí v prvom kole play-off vyhovel potrebám národného tímu a 27-ročného obrancu namiesto poslania na farmu uvoľnil pre MS.

Pre Marinčina to bude tretí seniorský svetový šampionát. Pridáva sa do spoločnosti Andreja Sekeru, Erika Černáka aj Christiána Jaroša. Rysuje sa nám teda skutočne kvalitná defenzíva.

Ďalšou posilou bude pravdepodobne jeden z dvojice Tomáš Jurčo-Peter Cehlárik. Tí proti sebe nastupujú v play-off AHL, kde sa v prvom kole stretli ich tímy Charlotte Checkers a Providence Bruins. U Cehlárika však existuje šanca, že ho Bruins po vypadnutí povolajú do prvého tímu. Čaká sa aj na Patrika Rybára z Grand Rapids Griffins, ktorý v nedeľu odohrá rozhodujúci zápas prvej série. Ak jeho tím nepostúpi, môžeme čakať, že sa k mužstvu takisto pripojí.

 

 Zdroj obrázku: National Post

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey