Spoznali sme trojicu finalistov boja o Selke Trophy

April 18, 2019

 Zdroj obrázku: NHL.com

 

NHL dnes zverejnila tri mená, ktoré sa pobijú o titul najlepšieho defenzívneho útočníka súťaže. Budú nimi Patrice Bergeron z Bostonu, Ryan O´Reilly z Buffala a Mark Stone, ktorý momentálne háji farby Vegas.

"Bergy" je už akousi stálicou, bez ktorého by nominácia na Selke Trophy asi ani nebola nomináciou. Spoločne s Bobom Gaineym je rekordérom, keď ju v kariére získal už štyrikrát a ak by si ju prevzal aj na tohtoročnom galavečere, osamostatnil by sa na prvom mieste v počte výhier tohto ocenenia.

Ryan O´Reilly bol ťahúňom St. Louis Blues a v rámci ligy vyhral najviac vhadzovaní (1086). V záverečnej nominácii na Selke Trophy sa ocitol prvýkrát. V prípade výhry by to pre 28-ročného Kanaďana bola druhá individuálna trofej v kariére. V roku 2014 vyhral Lady Byng Trophy.

Aj Mark Stone, ktorý bol počas trade deadline vymenený z Ottawy do Vegas, je vo finálovom triu prvýkrát v kariére. S desiatimi bodmi a šiestimi gólmi najlepší strelec a najproduktívnejší hráč doterajšieho priebehu play-off si v tejto sezóne utvoril kariérne maximum v góloch (33), bodoch (73) i zblokovaných strelách (71).

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey