Samuela Bučeka čaká kemp v Detroite Red Wings!

April 17, 2019

Nesmelé šuškanie o zámorských skautoch, ktorí upriamili svoju pozornosť na mladú hviezdu HK Nitra Samuela Bučeka, sa napokon premenilo na realitu. 20-ročného kanoniera si vyhliadol Detroit Red Wings.

Slávna organizácia, ktorá vo svojich viacerých sezónach niesla slovenskú stopu, tak môže vyhrať zámorský súboj o mladíka, ktorého vraj mala na muške aj Philadelphia Flyers. 

Buček v Detroite absolvuje letný kemp. Sám to potvrdil v rozhovore pre denník SME: "V júli by som mal ísť na kemp do Detroitu. Zatiaľ mám len to. Chcel by som ešte jeden rok ostať v Nitre. Uvidíme, či sa to podarí. Mám tu dosť priestoru, tréneri mi veria a je tu skvelá partia."

Víťaz Zlatej korčule, teda ocenenia pre najužitočnejšieho hráča play-off, je európskou kométou medzi našimi talentami. V zámorí z našich nádejí exceloval Erik Černák. Pre našu krajinu tak boli obaja veľkým prísľubom do budúcna. Tretím do partie spoľahlivých nováčikov bol Christián Jaroš.

Bučekovo budúce smerovanie je napriek pozvánke Detroitu nejasné. „Je vždy ťažké sa správne rozhodnúť. Je veľa faktorov. Musíte mať dobré podmienky mimo ľadu, dôveru trénera, musíte veľa hrať. Inak nemá význam ísť niekam. Budem si musieť sadnúť s agentom, uvidím, aké budú ponuky, a čo najlepšie sa rozhodnúť. Lebo to býva vždy najťažšie,” vraví útočník.

 

Ambiciózny rodák z Nitry už má so zámorským hokejom skúsenosti. Pôsobil v juniorských ligách USHL aj QMJHL, kde podával solídne výkony, no na draft to nestačilo. Skauti si ho naplno všimli až po návrate do vlasti, kde s Nitrou dokráčal až do finále.

 

 Zdroj obrázku: TASR

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey