ST: Po-lotériový Mock Draft

April 12, 2019

Tak a máme pár dní po lotérií a rozhodol som sa spraviť mock draft, kde pozriem na možné voľby jednotlivých tímov na pozíciach, ktoré im určila draftová lotéria na základe toho, čo podľa mňa potrebujú a čo by ocenili vo svojom tíme a zároveň dodám pár slov o daných hráčoch.

 

Veľké prekvapenie nastalo v draftovej lotérií a Avalanche (s voľbou Ottawy) spadli až na štvrté, teda najhoršie možné miesto. Naopak hore sa posunuli výrazne Rangers a Blackhawks na druhé, resp. tretie miesto v drafte a New Jersey Devils, ako všetci viete, vyhralo lotériu a bude voliť z prvého miesta po druhýkrát v priebehu troch draftov, prvýkrát volili v roku 2017 a zvolili C Nica Hischiera. Tentokrát však zvolia iného šikovného centra menšieho vzrastu! Tak poďme na to.

1. New Jersey Devils - C JACK HUGHES

Podľa všetkého budúca jednotka draftu 2019. Zďaleka najlepší korčuliar na drafte. Ide o dynamického tvorcu hry, ktorý dominuje ofenzívnej časti ihriska aj napriek menšej postave. Ale vidíme na Eliasovi Petterssonovi, že aj menšia váha dokáže narobiť veľké problémy. Elitný ofenzívny hráč s budúcnosťou ako center číslo jeden pre Devils. A mať dvojzáprah Hughes-Hischier ako centrov prvých dvoch formácií bude skvelé. Hughes nie je na úrovni McDavida a nikdy nebude, no stále z neho bude center prvej formácie. Vieme, že Canucks si na tohto hráča tvorili chute, ale bohužel.


2. New York Rangers - RW KAAPO KAKKO

Elitný krídelník, ktorý je schopný udrieť odvšadiaľ! Má skvelú strelu a skvelé premýšľanie na ľade a v dôležitých situáciach si zanecháva pokoj, čo je pre hráčov v tejto vekovej oblasti ťažké. Má vysoké hokejové IQ, čo znamená, že vie skvelo čítať hru a situácie posudzovať na mieste a vydať z nich to najlepšie. Vie skvele ubrániť puk ako v bežných situáciach tak aj v tých viac nepríjemných a mal by sa stať hráčom, ktorý bude dosahovať 80-90 bodov za sezónu behom pár rokov. A jeho štýl hry perfektne ladí k systému hlavného trénera Rangers, Davida Quinna.


3. Chicago Blackhawks - RW VASILI PODKOLZIN

Ruský krídelník, ktorý šiel pod radarom počas celej sezóny dosť pravdepodobne pôjde na drafte z tretieho miesta. Je to rýchly, dobre stavaný a defenzívne zodpovedný krídelník, ktorý dokáže rozhodovať dôležité zápasy. Nevieme však, či dokáže všetky svoje prednosti pretaviť v úspech aj ďalej. Mám pocit, že cesta do NHL sa mu trochu predĺži. ale dostane sa tam a bude skvelý. Tu však nastávajú viaceré možnosti pre Chicago. Chicago by malo nabrať hĺbku v krídelných pozíciach a Podkolzin im dá možnosť vychovať ďalšieho útočníka do prvých dvoch formácií a duo Toews-Podkolzin. Jednoducho sa fanúšikovia Blackhawks majú na čo tešiť!


4. Colorado Avalanche (via OTT) - C DYLAN COZENS

Colorado potrebuje viacero vecí, ale najdôležitejšou bude útok, nakoľko sa nemôžu večne spoliehať na svoju elitnú prvú formáciu. Zvyšok útočných formácií je podpriemerný a potrebujú akékoľvek zlepšenie a preto si myslím, teda dúfam, že pôjdu po kanadskom centrovi Dylanovi Cozensovi, ktorý mi svojou ofenzívnou časťou hry a najviac v oblasti tvorenia hry pripomína Ryana Getzlafa. Vysoký, dominantný center, ktorý dokáže hrať po celej dĺžke ihriska a má skvelý prehľad v hre, no nie je až na takej úrovni aby prekonal Podkolzina alebo Kakka, aj keď podľa všetkých prognóz by mal byť center do druhej formácie, čo presne vyhovuje Avs, ktorí tam nemajú nikoho do budúcna.

5. Los Angeles Kings - LD BOWEN BYRAM

Bez pochýb najlepší obranca v drafte a podľa mňa budúca stálica obrany ktoréhokoľvek z tímov v prvej päťke, ktorí si ho zvolia. Je dobrý vo vlastnom pásme, nie elitný a potrebuje zlepšenie, no jeho hra je veľmi dobrá, je inteligentný bez puku a vie kde a ako sa hra vyvinie. Nie je príliš fyzický, no za to je nadmieru nebezpečný a taktiež je nesmierne skvelý korčuliar. Dokáže skvele pokrývať priestor vlastného pásma a ukončiť akcie súperov predtým než vôbec ohrozia brankára a dokáže krásne využívať odobrané šance na rozvoj šancí pre seba a svoj tím, čo je veľmi dôležité pre moderný typ obrancu. Pre LA Kings to bude obranca, ktorý utvorí dlhoročný pár s Doughtym.

6. Detroit Red Wings - C KIRBY DACH

Typologicky podobný hráč ako Dylan Cozens pár miest pred ním, no chýba mu taká tá podobná ochota sa zlepšovať akú má Cozens. Podľa viacerých skautov je trošku "lenivejší" ako on, no podľa mňa bude skvelou voľbou pre Red Wings. To, čo ste si prečítali o schopnostiach mojej voľby číslo štyri v mock drafte v podstate platí aj pre Dacha až na dva rozdiely. Dach je lepší korčuliar, no Cozens má viac ofenzívneho talentu. Obaja centri sú najlepší po Hughesovi spoločne s Turcottem v drafte, ale niektoré rozdiely rozhodli a rozhodnú o ich postavení na samotnom drafte.

7. Buffalo Sabres - C TREVOR ZEGRAS

Ďalší skvelý center v tomto drafte. Zegras je meno, ktoré výrazne poskočilo rebríčky v posledných mesiacoch. Je veľmi technický zdatný hráč, no jeho najväčším nedostatkom je korčuľovanie, ktoré nie je natoľko dobré ako u predchádzajúcich hráčov, no aj napriek tomu by bol skvelou skladačkou pre tím Buffala, ktoré potrebuje centra do druhej, či tretej formácie. Rasmus Asplund mal byť tým mužom, no je lepšie mať viacero možností, nakoľko Asplundovi môže trvať ešte roky aby sa presadil v NHL. Zegras by bol logickou a správnou voľbou Sabres.

8. Edmonton Oilers - LW PEYTON KREBS

Chudák, Peyton. Oilers znova v lotériovej omáčke a našťastie to nevyhrali. Krebs je elitne korčuľujúcim krídelníkom, ktorý ochotne chodí do rohov a čistí priestory, no najviac dominantný je v tvorení hry a kontrole diania na ľade. Dokáže udrieť v pravej chvíli a je nebezpečným v akejkoľvek pozícií. Edmonton potrebuje kvalitných "two-way" krídelníkov a tento hráč je ideálnym na tejto pozícií. Uvidíme, ako budú pracovať a vychovajú akéhokoľvek hráča, ktorého zvolia. No osobne si myslím, že Peyton Krebs by mal byť tou voľbou,

9. Anaheim Ducks - LW MATTHEW BOLDY

Boldy bude perfektnou voľbou Ducks. Je to veľmi kvalitný útočník, ktorý je dobrý v úplne všetkom od bránenia, až po útočenie. Problémom prečo je až okolo desiateho miesta je, že nie je ani v jednej veci elitným, čo hráči pred ním boli, no to nemení nič na fakte, že dokáže na ľade hrať v akejkoľvek pozícií a v akejkoľvek situácií, čo bude veľkou výhodou. Má dobrú strelu, všestrannú hru na puku i mimo neho a je veľmi dobrý korčuliar, Anaheim potrebuje obrancov a kvalitného defenzívneho útočníka a tento hráč tým jednoznačne je. Nebude nepravdepodobné, keď pôjdu po jednom z dvojice Švédov Söderström/Broberg, no osobne vidím túto voľbu padnúť práve na Boldyho.


10. Vancouver Canucks - LD PHILIP BROBERG

 

A práve Broberga si podľa mňa vyberú Canucks. Ide o "two-way" obrancu, ktorý dokáže útočiť a pohroziť ale aj obrániť vlastné pásmo. Niečo ako Mattias Ekholm z Nashville Predators, ktorý je jeho hre skvelým príkladom. Je to veľmi inteligentný hráč v rôznych situáciach a je fyzický, keď je to potrebné. Je taktiež skvelý korčuliar na veľkú postavu. Veľmi sa mi zapáčila jeho hra na MS do 20 rokov, kde bol oproti o 2 roky starším súperom rovnako dobrý. Podľa mňa najkompletnejší obranca na drafte. Vancouver budú mať skvelú defenzívu na čele s Quinnom Hughesom, Jettom Woo, prípadne Brobergom ak ho draftujú.


11. Philadelphia Flyers - RD VICTOR SÖDERSTRÖM

Každým rokom sa na drafte nájde malý, švédsky, skvelo-korčuľujúci talent, resp. talenty. V minulých dvoch draftoch to boli Timothy Liljegren a v tom minulom Adam Boqvist/Rasmus Sandin a Victor je ďalšia ich kópia. Elitný korčuliar, ktorý dokáže pokrývať svojou hrou všetky 3 pásma a využíva skvelé schopnosti hry s pukom. Čo ma ako výhodu oproti Liljegrenovi a Boqvistovi je, že je lepší v defenzíve, no nevýhodu, že nemá až tak vysoký ofenzívny potenciál. Každopádne ide o skvelého obrancu s budúcnosťou v NHL.


12. Minnesota Wild - C ALEX TURCOTTE

Najlepší útočník na drafte, čo sa defenzívy týka. Je skvelý brániaci útočník, ako som povedal, no nevyniká len defenzívnou činnosťou ale i ofenzívnou aktivitou. Mal takmer dva body na zápas v USDP, čo je viac ako samotný Jack Hughes, preto vidím istú možnosť, že predbehne všetkých až na šieste miesto a to do rúk Detroitu, no rovnako ako v prípade Olivera Wahlstroma, ktorý je fenomenálny snajper, to vidím tak, že trochu padne a Minnesota si ho s radosťou vezme z 12. miesta a bude skvelou posilou pre tím, ktorý potrebuje skvelých centrov ako hrom, nakoľko Koivu a Staal tu nebudú naveky. Môže sa však vo fáze medzi 6.-15. miestom stať však čokoľvek, čo sa centrov týka, a rozhodnú naozaj drobnosti. Môže dôjsť aj k tomu, že si Dach s Turcottem vymenia miesta. No osobne to skôr vidím takto.


13. Florida Panthers - G SPENCER KNIGHT

Bez najmenších pochýb najlepší gólman tohtoročného draftu a podľa mňa budúca jednotka v NHL. Je to na svoju výšku elitne pohybujúci sa brankár, ktorý "pojedá" odrazy a rôzne divné odskoky, ktoré sa dejú počas zápasov. Má taktiež elitné reflexy a je kľudný v stresových a viac vypätých situáciach. Florida nemá jasno v tom, kto bude hájiť bránku v budúcnosti a má kvalitných prospektov do defenzívy i ofenzívy, preto mi príde maximálne logické, aby nečakali a zvolili si jednoznačnú jednotku draftu na svojej pozícií zo svojho miesta.


14. Arizona Coyotes - C RYAN SUZUKI

Typologicky rovnaký hráč ako jeho brat, Nick, ktorý je už teraz prospekt Montrealu Canadiens. Ide o veľmi šikovného tvorcu hry, ktorého hlavnou prednosťou je rozdávanie presných prihrávok komukoľvek, kdekoľvek. Je to menší center, ktorý rád útočí no menej rád sa vracia do obrany a to bude jeho najväčší bod, v ktorom sa musí zlepšiť, aby uspel raz v NHL. Ale talentu má na rozdávanie. Na 14. pozícií však nemusí byť Suzuki, ale aj iný hráči ako napríklad Cole Caufield, či Arthur Kaliyev, bude záležať na tom, čo chce GM Chayka dosiahnuť v budovaní kádra. Čiže kľudne na túto pozíciu doplňte Caufielda, pretože to môže byť tiež voľba. Za mňa to je Suzuki, tesne pred Caufieldom.

 

15. Montreal Canadiens - RW RAPHAEL LAVOIE

Veľký power-forward typu Ricka Nasha, ktorý dokáže defenzívne pracovať na vysokej úrovni a zároveň fyzický spôsobovať súperom ťažkosti. Ide o ideálnu voľbu pre Montreal, nakoľko aj napriek tomu, že majú dostatok útočníkov v systéme. Lavoie je kanaďan s francúzskymi koreňmi vyrastajúci v Montreale, čo ideálne vyhovuje GM Habs Bergevinovi, ktorý týchto hráčov priam zbožňuje. Rovnako ako fyzickú a defenzívnu stránku ma skvelú aj ofenzívnu stránku, kde perfektne využíva svoje veľké rozpätie svojej 194 cm vysokej postavy. Lavoie by mal byť voľbou Canadiens, ak by sa ocitol voľný na 15. mieste.

Tak a Lavoiem som uzavrel top-15 môjho mock-draftu. Verím, že sa vám tento článok páčil a ak máte nejaké otázky, prípadne dotazy, som tu len pre vás!

Samuel Tirpák (ST)

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey