Posilní Nikita Gusev Vegas v play-off alebo Rusko na MS?

April 12, 2019

Najproduktívnejší hráč KHL Nikita Gusev je teraz v ohni špekulácií. Nikto však stále nevie definitívne rozhodnutie, hoci v NHL sa tvária, že je to už skoro definitívne. Príde Gusev pomôcť Vegas v play-off?

Všetko odštartoval kouč Golden Knights Gerard Gallant. Ten vo štvrtok vytiahol meno ruského útočníka a poriadne ním rozvíril pokojné vody ruskej nominácie na svetový šampionát: "Neviem o ňom veľa, ale dnes mi to spomenul (generálny manažér) George (McPhee). Ak sa k nám pripojí, tak uvidíme, čo bude. Dúfame, že sa k nám pripojí a bude s nami trénovať, ale zatiaľ neviem, kam nás to dovedie."

Na druhej strane však stojí reprezentačná česť. 26-ročný moskovský rodák figuruje na súpiske Zbornej na prípravné zápasy pred majstrovstvami sveta. O Guseva sa tak momentálne bije zámorie a vlasť.

Nič však ešte nikde nebolo potvrdené, preto je definitíva stále zahalená rúškom tajomstva. Vegas už odohrali prvý zápas prvého kola, ich súper zo San Jose však bol lepší a vyhral. 

V 62 zápasoch skončenej sezóny si útočník SKA Petrohrad pripísal 82 (17+65) bodov. V 18 stretnutiach play-off pridal ďalších 19 (9+10).

 

 Zdroj obrázku: AP

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey