Capitals sú hladní po obhajobe: Máme v podstate rovnaký tím, vraví Ovečkin

April 8, 2019

Čo fanúšikov Washington potešilo za posledné roky najviac? Stanley Cup! A čo by ich potešilo možno ešte viac? Obhajoba! Nepriamo (alebo možno priamo) by tak ukázali odvekému rivalovi z Pittsburghu, ktorý ich dlhé roky trápil, že aj oni to vedia.

Vo štvrtok začínajú Capitals svoju cestu naprieč ďalším play-off, kto vie, či rovnako úspešným ako to vlaňajšie. Ich prvým súperom bude Carolina Hurricanes.

Už vlani počas osláv sa v hlavnom meste skloňoval druhý Stanleyho Pohára za sebou. "Skrátka som mal veľa dôvery v to, čo sme boli schopní zo seba dať a veľkú dôveru aj v našu hru, že keby sme sa spojili a hrali jeden za všetkých ako počas minuloročnej jazdy, tak by sme mali reálnu šancu dokázať to znova," vraví po roku o tom, prečo o obhajobe rozprával už po minulej sezóne, útočník Caps TJ Oshie. "Prvú časť, teda základnú časť, sme zvládli. Dostali sme sa do dobrej pozície a teraz začína zábava," pokračuje Američan pre oficiálnu ligovú stránku.

Otázkou napokon bude, ako dokáže svoj tím na vyraďovaciu časť sezóny pripraviť Todd Reirden. Vlani totiž Capitals hrali pod taktovkou Barryho Trotza, ktorý je momentálne koučom New Yorku Islanders. Podľa našich predpovedí sa ich celky stretnú v druhom kole play-off, čím séria naberie ešte viac na atraktívnosti.

Alex Ovečkin verí, že im k úspechu môže pomôcť veľká podobnosť minuloročného a súčasného tímu: "V podstate máme rovnaký tím. Skúsenosti, ktoré máme, nám veľmi pomôžu."

Z historického hľadiska však je obhajoba málo pravdepodobná. Pred Pittsburghom, ktorý vyhral Stanleyho pohár v roku 2016 aj 2017, sa to podarilo ešte v rokoch 1997 a 1998 Detroitu Red Wings. Liga je navyše tak vyrovnaná, že je každá obhajoba ťažká a prekvapujúca. 

Hoci tieto všetky fakty sú vo Washingtone dobre známe, veria, že zo štartovej čiary, ktorá je rovnaká pre všetkých, sa dobre odrazia. "Máme rovnakú šancu ako každý, kto je v play-off. Cítim, že každý tím je tento rok naozaj dobrý a že sa môže stať čokoľvek. Dobrou správou je, že sme dostali šancu dokázať to opäť a urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sa nám to podarilo," burcuje svoje rady Nicklas Bäckström. 

Washington verí v pevnú vôľu svojho tímu. Ukázalo sa to aj vlani, keď napríklad v prvom kole prehrávali na zápasy s Columbusom už 0:2, no napokon dokázali ukončiť sezónu ako šampióni. "Sú tu nejaké pozitíva, za ktorými sa môžeme obhliadnuť, trebárs to, ako sa vyrovnať so situáciami, keď prehrávate 0:2, ale stále veríte," hovoril hlavný kormidelník Washingtonu Reirden. "Stále veríte spoluhráčovi po vašom boku. Takisto veríte v systém, ktorým hráte. Veríte aj tej práci, ktorú ste tvrdo robili celý rok, dúfate a veríte ďalej, že to napokon môžete dokázať a to je niečo, čo nám nik nemôže ukradnúť."

Chce to veľkú obetu, no Washington aj pred týmto play-off verí. Psychický blok je prekonaný, Stanley Cup už v hlavnom meste raz bol, ale metropola USA ho chce vidieť opäť. "Hráte cez veľa zranení. Dostávate veľa striel. Vložíte do toho veľa úsilia," opisuje hru v nadstavbovej časti Oshie. Odhodlanie je to, čo často rozhoduje. A podľa slov borcov z Washingtonu ho majú dostatok.

 

 Zdroj obrázku: Will Newton / Getty Images

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey