Česká reprezentace hlásí první zámořské posily!

April 8, 2019

Základní část NHL už je za námi, tudíž i spoustě hráčů skončila sezóna. Tu si ale někteří vyvolení mohou prodloužit v národních týmech, kádr České republiky se dneškem rozrostl o 3 jména.

 Zdroj obrázku: jakolev.cz

 

Prvním potvrzeným je hvězda Philadelphie Flyers, křídelník Jakub Voráček. Voráček má za sebou povedenou sezónu, co se bodové produkce týče, když v 76 zápasech zaznamenal 20 gólů a 46 asistencí. S urostlým útočníkem se dá počítat nejspíše až na turnaj Euro Hockey Tour, tedy poslední akcí před mistrovstvím světa. Voráček na posledních 2 šampionátech, kterých se zúčastnil, nosil kapitánské céčko, dá se tedy počítat, že bude jeden z adeptů na kapitána výběru i letos. Z kádru Flyers by se nejspíš měl připojit i důrazný obránce Radko Gudas, avšak ten zatím nebyl potvrzen oficiálně.

 

Další z útočníků se zkušenostmi z národního týmu je mladík Filip Chytil, teprve 19letý útočník, narozený v Kroměříži, reprezentoval Českou republiku už na loňském šampionátu, kde patřil spolu s Martinem Nečasem k nejmladším členům mužstva. Chytil odehrál celou sezónu za hlavní tým New York Rangers, v 75 zápasech zaznamenal 11 gólů a 12 asistencí, ale také hrozivých -22 v tabulce plus/mínus. Chytil se připojí rovnou do přípravy národního týmu, může tedy stihnout už některé zápasy Euro Hockey Challenge, kde zabojuje o účast ve výběru na hlavní šampionát.

 

Třetí posilou jest nováček dospělé reprezentace Pavel Zacha. 22letý útočník byl po rozpačitém začátku poslán na 4 zápasy na farmu, kde měl nabrat sebevědomí, které mu zjevně chybělo. Po návratu do kádru Devils se zde ale už udržel celou sezónu a nakonec zaznamenal 25 bodů (13+12) v 61 zápasech. Zacha se stejně jako Chytil zapojí už do přípravy, o své místo se tedy bude muset porvat. Zachu v minulých letech nepustily na turnaj zdravotní problémy, letos se ale zdá zdravý, navíc před koncem základní části prokazoval solidní výkonnost - 8 bodů v 8 zápasech po návratu z marodky.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey