Halák vychytal piatu nulu v sezóne. Takto chceme ukončiť sezónu, hovorí

April 5, 2019

Nočný zápas skončil podľa očakávaní výhrou Bostonu. Na ľade Minnesoty zvládla družina trénera Brucea Cassidyho zápas lepšie ako súper a rezultátom bol výsledok 0:3.

V bráne sa po jednozápasovej pauze predstavil slovenský gólman Jaroslav Halák. Wild naňho vyslali 26 pokusov, avšak Bratislavčan predviedol skvelý výkon a za svoj chrbát nepustil ani jediný puk.

"To je spôsob, akým chceme ukončiť sezónu, takto sa má hrať," pochvaľoval si po zápase 33-ročný brankár. "Napriek tomu, že obom tímom chýbali v zostave kľúčoví hráči, mohlo to ísť aj tak, aj tak. Ale ako som už vravel, som rád, že chlapci, ktorí hrali, hrali tak dobre, robili správne veci v správny čas."

Pre Haláka, ktorý je momentálne percentuálne desiatym najlepším gólmanom v lige spomedzi brankárov, ktorí odchytali aspoň 21 zápasov. V tejto sezóne odchytal 39 stretnutí. Priemerne púšťa 2,4 gólu na zápas a má 92-percentnú úspešnosť zásahov. Je považovaný za skvelú akvizíciu, pretože má Boston momentálne jeden z najlepších brankárskych tandemov v lige.

Do zápasu nenastúpil kapitán "medveďov" Zdeno Chára. Okrem neho chýbali aj David Krejčí, Brad Marchand či Charlie McAvoy. To dalo priestor na debut Zacha Senyshyna, ktorý vo svojom prvom zápase v NHL strelil aj svoj prvý gól. 

Výsledok podčiarkol biednu formu Minnesoty, ktorá záverečný boj o play-off nezvládla. Z posledných trinástich duelov až deväť prehrala a v utorok matematicky stratila šancu na účasť vo vyraďovacích bojoch. 

 

 Zdroj obrázku: AP Photo

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey