Druhým stobodovým hráčom McDavid, prehovorí do boja o Art Ross Trophy?

March 14, 2019

Dnes v noci sa Connor McDavid ako druhý hokejista v aktuálnom ročníku dostal na métu sto bodov. Pri nočnej prehre proti New Jersey Devils 3:6 si pripísal dve asistencie.

Napriek tomu bol po zápase, samozrejme, z výsledku sklamaný. "Vzali sme to na ľahkú váhu, akoby to bola samozrejmosť. Nemyslím si, že sme dnes naozaj pracovali pre výhru," vravel kapitán "olejárov". "Samozrejme, že je sklamaním, že sme prešvihli takúto obrovskú príležitosť, ktorú sme dnes mali. Je to frustrujúce."

Pre tím z Alberty to znamená, že stráca šesť bodov na postupovú ôsmu priečku. Túto druhú divokú kartu momentálne drží Arizona Coyotes. Ich šance na postup sa výrazne znížili. Do konca základnej časti im ostáva dvanásť stretnutí.

V štyroch zápasoch tejto sezóny im chýbal Connor McDavid. V odohraných 66 stretnutiach však zvládol pozbierať už rovnú stovku bodov. K 34 gólom pridal 66 asistencií. O jedenásť bodov pred ním sa nachádza ťahúň najlepšieho tímu tejto sezóny Nikita Kučerov. Ten nastúpil do 70 duelov a nazbieral 111 bodov. Má 33 gólov a 78 asistencií.

22-ročný McDavid vyhral Art Ross Trophy, teda trofej pre najproduktívnejšieho hráča, v posledných dvoch sezónach. Jeho nadvláda sa však po tejto sezóne pravdepodobne skončí, pretože ak ostane Kučerov zdravý, je nepravdepodobné, že by manko stiahol. 

Kto vie, kde by sa nachádzal tím bez Connora. Nie nadarmo mu tamojší ľudia hovoria aj "McSavior", teda spasiteľ. Za ním je v klubovom bodovaní Leon Draisaitl (89 bodov), avšak pod nimi sa nachádza obrovská diera. Tretím v poradí je Ryan Nugent-Hopkins, ktorý má iba 58 bodov.

Oilers sú napriek prínosu niekdajšej draftovej jednotky na biednej dvanástej pozícii v rámci konferencie. Ich šance na play-off sa znižujú a pravdepodobne si ho nezahrajú v druhej sezóne po sebe. Celkovo skórovali iba 195-krát, čo ich radí na 22. miesto v lige. McDavid tak mal podiel vo viac ako polovici ich gólov (51,2%), čo iba zdôrazňuje jeho dopad na mančaft kormidelníka Kena Hitchcocka. Očakáva sa, že práve pre tieto čísla bude na konci sezóny vyhlásený za kandidáta na Hart Trophy.

McDavid prežíva tretiu stobodovú sezónu v rade. Do osobného maxima musí pridať ešte osem bodov, sedem gólov a štyri asistencie. V rámci +/- je v tíme lepší iba Matt Benning (+14) a Leon Draisaitl (+7). McDavid je momentálne na čísle +5, rovnako ako Andrej Sekera.

 

 Zdroj obrázku: NHL.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey