Halák sa vracia do brány, Cháru trafil puk do tváre

March 5, 2019

Po dvojzápasovej pauze sa dnes do bránkoviska Bostonu Bruins postaví slovenský brankár Jaroslav Halák. Dostane prednosť pred Tuukkom Raskom, ktorý v poslednom stretnutí vychytal nulu.

Bruins hrajú momentálne najlepší hokej v sezóne. Z posledných dvanástich duelov vyhrali jedenásť a z posledných šestnástich stretnutí si vždy odniesli aspoň bod. Halák urobí všetko preto, aby mužstvu pomohol sériu natiahnuť. Sám ťahá štvorzápasovú šnúru výhier. "Halák chytá veľmi dobre. Sme šťastní," uviedol tréner Bruce Cassidy pre Boston Globe. Aj počas zostávajúcich 17 zápasov by si mali gólmani čas na ľade rozdeliť.

"Máme skúsenú skupinu, takže si myslím, že rozumejú, že je dôležité hrať v tejto dobe kvalitne," nádejá sa kouč. "Medvede" majú momentálne na druhej priečke Atlantickej divízie trojbodový náskok na Toronto Maple Leafs.

Na tréningu sa stalo nešťastie kapitánovi tímu Zdenovi Chárovi. Najstarší bek ligy schytal puk do tváre na nácviku presilových hier. Podľa zámorských informácií však nepotreboval na zašitie žiadne stehy a do nočného zápasu by mal byť v poriadku.

 

  

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey