Sajmonov pohľad: Columbusu sa nedarí podľa predstáv, sú mimo pozícií play-off

March 4, 2019

Hovorí sa, že potom, čo prídu nové - hviezdne či menej hviezdne - akvizície, veci si musia sadnúť, aby prišla tá správna chémia a mančaft sa zohral. Tieto slová naplno potvrdzuje Columbus. Blue Jackets v očiach mnohých výrazne stúpli a vypýtali si po trade deadline omnoho väčšiu pozornosť, no očakávania zatiaľ nenapĺňajú.

Pred uzávierkou prestupov totiž získali z Ottawy útočné duo Matt Duchene - Ryan Dzingel. Hlavne prvý menovaný je pojmom svetového hokeja. Navyše sa neudial ani jeden z očakávaných prestupov Artemija Panarina a Sergeja Bobrovského. Manažér klubu Jarmo Kekäläinen stavil all-in a chce dôjsť po titul.

"Je to jedna z tých vecí, ktorú keď urobíte, budete preklínaný, ale budete preklínaný, aj keď ju neurobíte," vravel na tlačovej konferencii krátko po skončení prestupového obdobia Kekäläinen. "Každý rok je rok na súťaž a cítim, že máme reálnu šancu bojovať o Stanley Cup. Naozaj verím v naše jadro a partiu. Som z nášho tímu nadšený. To je dôvodom, prečo sme ich nevytrejdovali (Bobrovského a Panarina). Neprišla ponuka, ktorá by mala teraz alebo v budúcnosti zmysel."

 

Fínsky manažér riskol všetko a zvýšil tlak na svojich hráčov i sám na seba. Ak sa mu totiž nepodarí uspieť, bude sa jeho počínanie brať za kolosálnu chybu, a to zvlášť vtedy, ak by v lete obaja Rusi odišli bez akejkoľvek protihodnoty (a je vskutku obrovská šanca, že sa tak stane). Tým pádom by sa jeho stolička pred nasledujúcou sezónou veľmi rozkývala.

Do konca základnej časti ostáva Columbusu odohrať sedemnásť stretnutí a ak sa ich sebavedomie nezvýši teraz, červené varovné svetlo bude v kabíne Blue Jackets svietiť čoraz silnejšie. Svoje o tom vedia aj hráči. Blue Jackets prehrali posledné dva zápasy na domácom ľade (0:4 proti Edmontonu a 2:5 proti Winnipegu) a za toto obdobie ich predbehli tri tímy - Carolina, Pittsburgh a Montreal. Ich skóre od trade deadline je 7:18. Bobrovskij má úspešnosť len okolo 85 percent. "Nie sú to dobré pocity. Teraz potrebujeme zbierať body," hovoril kapitán Nick Foligno, ktorého mužstvo sa nachádza na prvej nepostupovej pozícii s dvojbodovým mankom na ôsmu priečku.

Na paniku je, samozrejme, skoro. Ostáva veľa času a rozdiely sú minimálne. Vyzerá to však tak, že na východe kto bude chcieť postúpiť, bude musieť hrať nad hranice svojich možností, pretože sa situácia zamotáva. Zo spodu si na postupové priečky brúsi Philadelphia, ktorá bude chcieť, hoci sa to prednedávnom zdalo nie veľmi možné, postúpiť.

Na papieri sa šance klubu z Ohia na dlhú jazdu naprieč vyraďovacími bojmi veľmi zdvihli. "Prúser" nastane, ak to nevyjde a Columbus obíde tak, ako tomu bolo od ich vstupu do súťaže - bez úspechu. "Modrokabátnici" ešte nikdy neprešli prvým kolom play-off. Pri konkurencii, akú majú teraz v konferencii, to ani nebude možné, pokiaľ nové posily nezapadnú a nenaučia sa hrať štýlom Johna Tortorellu. 

Ak to nevyjde a Columbus sa napriek tomu, že je favoritom v súčasnom boji o play-off nezlepší, bude to vypovedať o tom, že sme ich buď podcenili alebo si nesadli najlepší hráči. Pravda, Duchene s Dzingelom od prvého nástupu vo farbách Blue Jackets zbierajú len pol bodu na zápas, čo je pod ich možnosti, avšak na tieto osobné hodnotenia ešte máme čas. Možné je ale všetko. Toto je predsa NHL.

 

 Zdroj obrázku: NHL.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey