Rob Blake k trade deadline a budoucnosti Kings

February 27, 2019

Ihned po skončení trade deadline se konala tisková konference jednoho z týmů, který se momentálně nachází ve fázi přestavby, Los Angeles Kings. Generální manažer Rob Blake se rozpovídal o strategii následujících měsíců a o tom, proč byl během uzávěrky tak málo aktivní.

Zdroj obrázku: Aaron Poole/NHLI 

 

-Trejd Oscara Fantenberga proběhl poté, co se po konverzacích v poslední době nedokázali s Fantenbergovými agenty domluvit na prodloužení smlouvy. "V pozici v jaké jsme chápeme, že hráči, kteří budou v létě bez smlouvy, zvolí spíše jinou cestu, než náš tým," řekl Blake.

 

-Od Kings se čekala v pondělí větší aktivita, avšak podle Blakea hrály roli struktury kontraktů a různé ostatní vlivy. "Je to neustále probíhající proces. Není to rychlý ani jednoduchý proces, protože se zbavujete dobrých kluků a dobrých hráčů. To dělá celou situaci složitou". Hlavní rozprodej by se tedy měl konat kolem draftu.

 

-Přestože veteráni nyní "zabírají" místo pro mladé hráče jako jsou Matt Luff nebo Mike Amadio, tým chce vidět veterány bojovat. "Chci aby byli soutěživí. Myslím, že jsem jim to vyjasnil v posledním konferenčním hovoru, jakmile jsme začali trejdovat klíčové hráče. V týmu se objeví mladí hráči, ale veteráni musí být lídři mužstva," objasňuje Blake.

"Chápu, že v týmu je frustrace. Musí být, vzhledem k naší pozici, je to součást toho. Ale když se díváme dopředu, uzávěrka proběhla - jestli to bylo něco, co je brzdilo v hlavě, nyní by nemělo. Chci vidět úplně jiný stupeň bojovnosti, než jsem viděl doteď."

"Trenéři ode mě dostali pokyn, že je mi jedno, kdo hraje, pokud hraje dobře. Potřebujeme veterány, aby bojovali. Není to tak, že bychom veterány úplně odepsali a hráli jen mladé. Budou hrát hráči, kteří bojují a hrají nejlíp."

 

-Matt Luff byl sice v pondělí povolán do hlavního týmu Kings jako záloha v případě výměny některého útočníka, ale stejně jako Michael Amadio byl ještě téže den "poslán" do Ontaria, aby mohl hrát v play-off AHL. Jedná se o pouze papírovou transakci, stejně jako v případě Petera Cehlárika v Bostonu. Tým s nimi tedy počítá, ale kvůli pravidlům AHL museli být ve 21:00 středoevropského času na soupisce farmářského týmu.

Matt Roy, Sean Walker a Austin Wagner zůstávají do konce sezony v hlavním týmu a nemůžou se tedy play-off v nižší lize zůčastnit.

"Chceme trošku točit hráče. Máme zpátky uzdravené hráče, takže chceme nejdříve vidět hráče, které máme nahoře a podle výkonů se uvidí co dál."

 

-Progres některých hráčů dělá Blakeovi radost, jmenovitě pak měl na mysli Matta Luffa. "Několikrát jsme se na něj byli podívat v Ontariu spolu se skauty, co zůstali v Kalifornii. Ve většině zápasů hrál dobře. Má skvělý přístup, takže když byl poslán dolů, hned chtěl hrát a být vidět. Uznání si zaslouží Mike Stothers (kouč Ontaria), protože z něj dokáže dostat maximum. Doufáme, že bude mít stále stejný 'drajv', bude hodně střílet a bude produktivní v AHL."

 

-Co se gólmanské otázky týče, nechává Rob Blake rozhodnutí na trenérech. "Nechávám to na nich. Nejspíše se to nebude moc lišit od toho, co jsme viděli poslední dobou. Jack Campbell má naši důvěru, že zvládne rotaci gólmanů. Oba naši gólmani jsou soutěživí, takže čekáme, že i zbytek týmu bude alespoň tak soutěživí jako oni."

 

-Alec Martinez (zranění v horní oblasti těla) v posledních dnech začíná bruslit. Včera navštívil doktory a příští týden by se mohl vrátit do zápasového zatížení.

 

-O osudu trenérského štábu na příští sezonu stále není jasno. Všichni prochází evaluací, která bude pokračovat po zbytek sezony a "rozhodnutí padne až po konci sezony", sdělil novinářům Blake.

 

Nyní ještě několik dotazů přímo od novinářů.

Myslíte, že bylo vhodné začít obchodovat na trhu právě vyměnou Jakea Muzzina?

Nejsem si jistý. Bylo to těžké rozhodnutí. Věděli jsme, jakou chceme protihodnotu a jakmile nám tato nabídka od Toronta přišla, tak nic nebránilo výměně. Byli jsme v pozici prodávajících. Těžko říct, jestli by se situace nějak zásadně změnila, kdybychom počkali třeba ještě jeden zápas. U každého hráče jsme si určili hodnotu, takže když přišla odpovídající protihodnota, výměny jsme uskutečnili.

 

Jak probíhaly rozhovory s hráči okolo trade deadline?

Nelehké rozhovory, to je jasné, se spoustou individualit. Snažil jsem se být ke každému upřímný a přímočarý, což nejsou příjemné konverzace. Nikdo nemá nic jistého, takže s některými hráči jsme si promluvili osobně. Příští týden nás čeká další kolo rozhovorů, abychom si vyjasnili, jak chceme pokračovat.

 

Článek byl přeložen ze stránek LA Kings Insider.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey