TRADE: Ryan Dzingel vymenený do Columbusu!

February 24, 2019

Po tom ako včera Sens vymenili svojho prvého centra Matta Duchena do tímu modro-kabátnikov z Ohia tu máme ďalšiu výmenu medzi Senators a Blue Jackets!

 

Ottawa Senators získala za RW Ryana Dzingela dve voľby v 2. kole draftu a to v rokoch 2020 a 2021 a RW Anthonyho Duclaira! Columbus získal aj druhého z troch hráčov Ottawy na trade blocku a niektoré zdroje hovoria o tom, že CBJ sa pripravujú o zisk aj tretieho - RW Marka Stonea. Budeme zvedavý ako sa situácia vyvinie.

"Sme veľmi šťastní, že môžeme pridať Ryana Dzingela do nášho tímu, keďže je veľmi dobrým hráčom a strelcom v Národnej hokejovej lige a skvelá osoba, o ktorej veríme, že skvelo zapadne do našej skupiny. Má tu lokálne spojenie, pretože hral na Ohio State (na Ohio State University, pozn.red.) a z rozhovorov je jasné, že je nadšený, že sa vracia do Columbusu, že bue "modrokabátnkom" a pomôže nám ísť dopredu," vyjadril sa manažér Blue Jackets Jarmo Kekäläinen.

 

26-ročný krídelník hrá svoju tretiu plnú sezónu v NHL a štvrtú celkovo. V tejto sezóne pozbieral 44 bodov v 57 zápasoch za 22 gólov a rovnaký počet asistencií.

 

V najbližších dňoch sa očakáva výmena ja tretieho z trojice Duchene, Dzingel, Stone a to Marka Stonea. Uvidíme ako to dopadne, pretože sa stále hovorí o predĺžení zmluvy. No nie je vysoký predpoklad, že podpíše. 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey