Toronto oslovilo Philadelphiu ohľadom Wayna Simmondsa

February 23, 2019

Toronto Maple Leafs to v tejto sezóne myslia s útokom na Stanley Cup veľmi vážne a z tohto dôvodu podnikli aj ďalší krok. Iba včera sme písali o ich záujme o Bretta Pesceho, dnes už prichádzajú nové špekulácie.

Maple Leafs údajne hľadajú do svojho tímu "statočnosť" a "húževnatosť" a z tohto dôvodu oslovili Philadelphiu Flyers. Ich cieľom je 30-ročný Wayne Simmonds.

Kanaďan čiernej pleti je jednou z najvýraznejších tohtoročných akvizícií, ktoré sú ponúkané pred trade deadline. Prežíva svoju najhoršiu sezónu za posledné roky, no prekypuje skúsenosťami aj z play-off, kde si už zahral v 42 dueloch.

Ak by "letci" chceli Simmondsa predať, musia mu poskytnúť možnosť vybrať si 12 tímov, do ktorých ho nemôžu vymeniť. Toronto by však medzi ne patriť nemalo, keďže je vážnym kandidátom na dlhú jazdu naprieč vyraďovacími bojmi.

Toronto reaguje aj na črtajúce sa prvé kolo proti Bostonu Bruins, ktoré by bolo bezpochyby ťahákom play-off. Je možné, že ak sa im Simmondsa podarí získať, bude to len posila na jednu jar, keďže sa mu po tejto sezóne končí zmluva. V aktuálnej sezóne v 61 dueloch nazbieral 27 (16+11) bodov. V štatistike +/- má však hrozivé číslo -20.

 

 Zdroj obrázku: NHL.com

  

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey