Český megatalent Zadina povolaný do NHL!

February 23, 2019

Šestka vlaňajšieho draftu, Filip Zadina, bol podľa očakávaní povolaný do NHL. Hoci sa očakávalo, že svojmu talentu dajú "červené krídla" priestor až po uzávierke prestupov, opak je pravdou.


V našom poslednom blogovom článku sme predpokladali, že bude Zadina povolaný neskôr spoločne s krajanom Martinom Frkom. V prospech toho hovorili aj slová generálneho manažéra Kena Hollanda: "Medzi ním a krajanom Martinom Frkom môže vzniknúť skvelá hokejová chémia a Zadina tak môže pokračovať v ofenzívnom raste"


To sa však napokon nestalo, čo znamená, že Zadina svoj debut v zámorskej profilige zažije už v túto nedeľu. Detroit privíta na domácom ľade San Jose Sharks o 21:00 nášho času. Spoločnosť mu spomedzi Čechov bude robiť obranca Filip Hronek.

19-ročný top prospekt tímu odohral na farme za Grand Rapids Griffins 45 stretnutí. Nazbieral v nich 31 (15+16) bodov, čo ho radí na štvrtú priečku klubovej produktivity. Medzi fanúšikmi panuje s týmto ťahom spokojnosť, pretože si žiadajú nové skúsenosti pre mladého Čecha. Časom sa očakáva, že bude späť do prvého tímu povolaný aj Martin Frk. Nebolo by prekvapením, ak by nastúpil po boku Zadinu v jednej formácii.
 

 Zdroj obrázku: NHL.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey