TRADE: Do Washingtonu smeruje Carl Hagelin!

February 21, 2019

V NHL sme boli svedkami ďalšieho trejdu, tentoraz medzi Washingtonom Capitals a Los Angeles Kings. Washington získal skúseného Švéda Carla Hagelina, zatiaľčo "kráľom" sa ušla voľba v treťom kole najbližšieho draftu a podmienečná voľba v šiestom kole draftu 2020.


Po tomto obchode má kalifornský tím už desať volieb v najbližšom drafte. Prvé kolo získali od Toronta a štvrté od Calgary. Pre tím v prestavbe to bol výhodný trejd.

30-ročný excelentný korčuliar Hagelin si v rámci tejto sezóny zahrá už v treťom klube. Začal ju v Pittsburghu, ktorý ho potom poslal do Los Angeles. Teraz nastúpi v drese rivala Penguins a obhajcu titulu.

V tejto sezóne nenapĺňa švédsky krídelník svoj potenciál ani platové ohodnotenie. Zarába štyri milióny dolárov ročne a po tejto sezóne bude neobmedzeným voľným hráčom. Hral v 38 stretnutiach prebiehajúceho ročníka a pripísal si v nich chabých osem bodov za dva góly a šesť asistencií. 

Ohľadom tejto výmeny sa spomínalo aj meno českého hráča v službách Capitals Dmitrija Jaškina. Tieto špekulácie sa však napokon nepotvrdili a urastený ruský rodák ostáva vo Washingtone.

 

 Zdroj obrázku: AP

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey