Crosby v sobotu prekoná Lemieuxa, stane sa rekordérom Penguins

February 8, 2019

Sidney Crosby je jedným z velikánov svojej doby a klenotom Pittsburghu Penguins. Už pri jeho nástupe v roku 2005 sa o ňom hovorilo ako o hráčovi, ktorý preberie štafetu od legendárneho Maria Lemieuxa.

Dnes 53-ročný Kanaďan odohral s Crosbym jeho prvú sezónu a bol mu mentorom na ľade i mimo neho. Jeho vplyv a pomyselná štafeta sa naplno prejavili v sezóne 2007/08, keď sa Sid stal kapitánom a klub vyslal odkaz ostatným, že mladá hviezdička bude jeho ikonou počas dlhých rokov.

Občas sa stane, že žiak predbehne svojho učiteľa a aj keď v bodovaní Sidneymu chýba do Lemieuxa ešte hojný počet bodov, v drese Penguins ho v sobotu proti Tampe Bay prekoná v inej štatistike.

Za Pittsburgh ešte nikto neodohral viac zápasov ako Super Mario. Terajší kapitán klubu ho však v nočnom zápase proti Floride vyrovnal a v sobotu by mal nastúpiť na zápas číslo 916, čo znamená, že sa na prvej priečke medzi hráčmi s historicky najviac duelmi vo farbách "tučniakov" osamostatní.

Hoci sa tomu verí ťažko, pre Crosbyho to u Penguins bude prvý individuálny rekord takéhoto základného typu. V ostatných - teda góloch, asistenciách, bodoch, góloch v presilovke atď. - je v čele Mario Lemieux resp. Jaromír Jágr.

Na druhú stranu je Crosby najúspešnejším kapitánom histórie organizácie. S "céčkom" na hrudi zdvihol nad hlavu Stanley Cup už trikrát, z toho raz ako najmladší kapitán v histórii súťaže (2009, 2016, 2017). 

 

 Zdroj obrázku: NHL.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey