Chicago požiadalo Seabrooka, aby sa vzdal klauzuly o nevymeniteľnosti, ten to odmietol

February 3, 2019

Po chybách pri podpisoch zmlúv prichádzajú aj takéto situácie. Je jasné, že kontrakt Brenta Seabrooka je zo strany generálneho manažéra Stana Bowmana kritickou mýlkou. Tú sa teraz snaží odčiniť.

Chicago sa musí pohnúť ďalej a prestrelené kontrakty niektorých veteránov mu zväzujú ruky. Bowman tak musí konať a doprosovať sa. Šepkalo sa, že sa chystá osloviť Duncana Keitha, či by bol ochotný vzdať sa v prospech tímu svojej klauzuly o nevymeniteľnosti, aby ho Blackhawks mohli vytrejdovať za mladšiu krv.

To sa síce stalo, no nie v Keithovom prípade. Obetným baránkom napokon mal byť Brent Seabrook, ktorému organizácia ponúkla túto možnosť. Bohužiaľ, nepochodila. Seabrook chce zostať.

Aj napriek nesúhlasu zo strany 33-ročného beka sa Chicago podľa Elliotta Friedmana na trhu ohliada po záujemcoch o Seabrooka. Ten však, aj keby sa vzdal svojej klauzuly, by bol len ťažko vymeniteľný, zvlášť keď vezmeme do úvahy jeho ročný plat 6,875 milióna a jeho nevýrazné výkony v posledných rokoch. Zmluva navyše skončí až v roku 2024.

Seabrook odohral v drese Blackhawks už 1056 stretnutí. Viac ako on má v histórii len Stan Mikita - 1394. 

 

 Zdroj obrázku: USA Today

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey