Edler je horúcim tovarom, Vancouver s ním chce stoj čo stoj podpísať zmluvu

February 2, 2019

Medzi mená, ktoré sa vyskytujú v špekuláciách pred prestupovou uzávierkou, patrí aj meno Alexandra Edlera. 32-ročný Švéd patrí Vancouveru, no po tejto sezóne mu skončí zmluva.

GM Jim Benning sa preto snaží zistiť, na čom je a s Edlerom rokuje o novej zmluve. Kľúčového obrancu si chce stoj čo stoj udržať. "Sme v dialógu. Rozprávame sa s ním o jeho zámeroch a čo chce v budúcnosti. Myslím, že nám dal jasne najavo, že chce ostať vo Vancouveri, takže budeme pokračovať v rozhovoroch a uvidíme, či sa dokážeme na niečom dohodnúť," vravel Benning pre TSN Radio 1040.

O Edlera by bol - najmä medzi favoritmi play-off - záujem, pretože by značne vystužil zadné rady. Pre tím zo západného pobrežia Kanady však znamená veľa, či už na ľade, alebo v šatni.

Ďalšou možnosťou je vymeniť ho a v lete s ním opäť podpísať ako s voľným hráčom - podobne, ako to vlani urobili Montreal Canadiens a Tomáš Plekanec. Táto alternatíva je však nepravdepodobná, keďže Vancouveru stále ide o účasť v nadstavbovej časti sezóny. "Bavili sme sa aj o tomto, ale nie som si istý, či to je reálna možnosť. Viem, že tu je taká teória, ale neviem, či to je niečo, čo je možné urobiť, alebo nie," doplnil Benning.

 

 Zdroj obrázku: Darryl Dyck / CP

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey