Berglund stratil chuť do hokeja: Potrebujem veľkú pomoc!

January 19, 2019

Od suspendácie, waiver listu a následného konca zmluvy Patrika Berglunda ubehol už zhruba mesiac. Opustil tím a Sabres na túto vec mali jasný pohľad.

Berglund sa rozhodol rozpovedať okolnosti a svoje pocity švédskemu novinárovi Uffe Bodinovi: "Keď sa cítite tak zle, ako som sa cítil a cítite, čo cítim dnes... Naozaj cítim, že som učinil správne rozhodnutie. Peniaze sú momentálne posledná vec, čo pre mňa niečo znamená.

Prečo dookola korčuľovať a robiť niečo, čo už nemám rád, ukazovať pretvárku, že všetko je v poriadku, keď sa cítim nanič?

Chcem povedať, že mi je veľmi ľúto, že som opustil a zanechal Buffalo ako tím. Hráči boli super a prajem hráčom a organizácii do budúcna len to najlepšie. Oni neurobili nič zlé."

 

Bodin nezabudol ani na otázku o hráčovej budúcnosti, ktorá ostáva nejasnou. "Nechcem povedať, že to je pre mňa koniec, dúfam, že nájdem opäť radosť z hry. Práve teraz nedokážem povedať, či budem znova hrať alebo nie. Som v procese uzdravovania. Táto sezóna je pre mňa ukončená. Žiadny ďalší hokej v tejto sezóne nebude. Teraz potrebujem veľkú pomoc a šancu uniknúť od hokeja."

30-ročný Švéd konkrétne svoje problémy neopísal, no práve dočasný únik od hokeja mu môže po mentálnej stránke výrazne pomôcť. V NHL odohral v drese St.Louis a Buffala 717 stretnutí a pripísal si 326 (170+156) bodov. 

 

 Zdroj obrázku: Getty Images

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey