Čajkovič zažil štvorbodovú noc, rovnako zažiaril aj Roman!

January 13, 2019

Píše sa o ňom ako o najväčšom talente slovenského hokeja a jeho nenominovanie na majstrovstvá sveta juniorov prinieslo protesty fanúšikov. Max Čajkovič bol kritizovaný za to, že neboduje, ako by mal, no jeho forma začína gradovať a výrazne tým pomáha aj tímu.

Dnes v noci zahviezdil štyrmi bodmi pri výhre jeho Saint John nad Acadie-Bathurst Titans 5:1. Vsietil dva góly, ku ktorým pridal dve asistencie. Stal sa prvou hviezdou zápasu.

Čerstvý osemnástnik Čajkovič je opäť najproduktívnejším hráčom tímu. V 36 zápasoch má na konte 29 (11+18) bodov. Hráč, ktorý je permanentne na očiach skautov, sa takýmito výkonmi môže vyšvihnúť späť do elitnej spoločnosti prospektov pre budúcoročný draft.

Rovnaký bodový počin uskutočnil aj 19-ročný Kysučan Miloš Roman, ktorého vlani draftovalo Calgary Flames. Jeho Vancouver Giants zvíťazil v prestrelke nad Kamloops Blazers 7:4.

Roman, ktorý sa zúčastnil aj posledných MS juniorov, skóroval raz a ku gólu si zvládol pripísať aj tri asistencie. To ho vyšvihlo nad priemer bodu na zápas. Stal sa treťou hviezdou duelu. V 33 zápasoch má na konte 35 (18+17) bodov, čo už je viac ako v minulej sezóne.
 

 Zdroj obrázku: Dan Culberson

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey