ST: Hlavaj, klobúk dolu!

December 27, 2018

Komentár k zápasu proti USA bude v celku pozitívny, ale našli sa oblasti hry, kde je potrebná kritika. Tak poďme na to!

V prvom rade musím vyzdvihnúť bravúrny výkon len 17-ročného brankára Sama Hlavaja, ktorý zastavil 32 striel USA a bol hlavným strojcom skvelého výsledku! Jeho prehľad a pokoj v bráne vo vypätých situáciach odpovedal skúsenému veteránovi. Tešme sa z tohto pretože bude môcť reprezentovať ešte na dvoch ďalších juniorských šampionátoch a ak bude pokračovať v tomto tempe... máme sa na čo tešiť! Ale nesmieme nič zakríknuť.


Bol to veľmi pekný zápas, veľa šancí na oboch stranách, no nedokázali sme premeniť tie najväčšie šance, ako napríklad tutovka Krivošíka po uvoľnení Pospíšilom. Ale boli sme nebezpeční, čo je v súboji proti takému súperovi veľmi dôležité. Nezľakli sme sa veľkých mien americkej zostavy a to je veľmi dobrým znamením do ďalších bojov. V tretej tretine sme však už akoby nevládali, Američania nás ukorčuľovali a mali hru pod kontrolou. Bránili sme sa však dobre, avšak Američania nátlak v poslednej tretine 2x využili a postarali sa nám o prvú prehru na turnaji.

 

Prejdem k individuálnym výkonom. Najviac sa mi páčil výkon prvej formácie v zložení Liška-Roman-Hrehorčák, ktorá bola nesmierne bojovná a šikovná, najmä krídla formácie Liška a Hrehorčák ukázali srdiečko a bojovnosť v chvíľach kedy to bolo potrebné a mali veľké príležitosti. Táto formácia sa taktiež postarala o jediný gól našich, kedy bojovnú hru pri mantineli od Lišku využil obranca Korenčík, ktorý taktiež odohral veľmi dobrý zápas. Naša obrana bola dobrá, pokrývali sme si útočníkov veľmi efektívne. Páčil sa mi aj výkon nášho kapitána Martina Feherváryho. Jedna vec, ktorá sa mi nepáčila a to je konštantná chyba už niekoľko rokov, je slabý prechod medzi pásmami. Američania nás v strednom a na hrane obranného pásma ľahko prekvapili a zrodilo sa z toho mnoho šancí. Čo by som spravil inak? Vymenil Romana ako prvého centra za Ružičku, nech sme bojovnostne i technicky vyrovnanejší. To je jediné, čo by som zmenil.

Čo sa mi najviac páčilo na druhej strane barikády? Jack Hughes. Fyzicky pôsobí ako chlapček, no keď dostal puk na hokejku tak pôsobil ako profesionál, ktorý odohral v NHL 10 sezón. Ten chalan má všetko a k tomu navrch neskutočné korčuľovanie, ktorým sa ľahko dostal do šancí! Mali sme možnosť sledovať budúcu hviezdu. Ale komentátor RTVS by sa mohol naučiť vyslovovať jeho meno, keď už je tak šikovný. Človeku, ktorý študuje angličtinu to píli uši. Ale to majú ako pomstu za "Čáru" a "Jurka".

 

Sranda bokom, bol to skvelý zápas a môžme byť na výkon našich nesmierne hrdý. Musíme však zlepšiť malé detaily, ktoré nás môžu stáť víťazstvo proti severským krajinám. Hlavne problémy s prechodom medzi pásmami, čo bude v ďalších zápasoch kľúčové.

 

Ďakujem za prečítanie a už dnes v noci opäť v rovnakom čase súboj proti Švédsku! Držme našim chlapcom palce. Informácie o zostavách a všetkom dôležitom Vám včas prinesieme!

 

Samuel Tirpák

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey