WJC: Preview Skupiny A

December 26, 2018

Dnešný deň bude venovaný preview skupín A a B na MS do 20 rokov. Pozriem sa na súpisky, kvality jednotlivých tímov, pre mňa troch najzaujímavejších hráčov jednotlivých tímov a taktiež aké predpokladám postavenie po konci skupinovej časti. Každý tím bude mať zobrazenú svoju oficiálnu súpisku pod kúskom článku, ktorý tomu tímu bude venovaný. Bude to trochu dlhší článok, no dúfam, že nebude nudný a že si ho s radosťou prečítate. 

 

Skupina A odohrá svoje zápasy v Rogers Aréne vo Vancouveri a túto skupinu tvoria Kanada, Rusko, Česká republika, Švajčiarsko a Dánsko. Pôjdem abecedne takže začíname Českom.

 

Česká republika

Naši bratia Česi budú plniť rolu stredného tímu v skupine A. Neočakávam veľké prekvapenia na úkor favoritov z Kanady a Ruska, no očakávam jasné výhry nad Švajčiarskom a Dánskom. Aj napriek tomu, že neočakávam prekvapenia, tak pri Českej reprezentácií človek nikdy nevie. Očakávam pokojné 3. miesto v skupine. Čo sa hry týka tak nastúpia vo veľmi dobrej ofenzívnej zostave, je v nej plno mladých nádejí a hlavne budeme môcť vidieť v zostave Česka skupinku útočných talentov, ktoré môžu vyrásť v elitných hráčov na čele s Filipom Zadinom a Martinom Nečasom, ktorý by mali ťahať ofenzívu českého leva! No nezabúdajme ani na zvyšok ofenzívy, ktorý bude veľmi dôležitý pri ťažení za semifinále, ktoré by malo byť hlavným cieľom Čechov. Česi by sa mali spoliehať aj na skvelého brankára Jakuba Škareka, ktorý dominuje v Liige v drese Pelicans a má potenciál byť najlepším brankárom turnaja ak bude držať túto skvelú formu. Traja hráči, na ktorých by som dával pozor sú RW Filip Zadina, G Jakub Škarek a tretím je podceňovaný stredný útočník z NCAA Jáchym Kondelík.

 

Dánsko

Dánsko spoločne s Kazachstanom v druhej skupine sú najväčšími outsidermi turnaja a najväčšími adeptmi na vypadnutie. Síce je u nich väčšia šanca na získanie nejakého víťazstva a prekvapenia no stále ju neočakávam. Dáni budú stavať na fyzickú, defenzívnu hru, čím znepríjemnia hru svojim súperom. Očakávam 5. miesto v skupine a výhru v boji o záchranu nad Kazachstanom. Čo sa kádra týka tak prevažujú mená z Dánskej najvyššej súťaže, čo je sľubné, no Dánska liga neponúka až takú kvalitu. Káder je celkom slabý pri porovnaní s minulými Dánskymi ročníkmi, kde boli hráči ako Joachim Blichfeld, Alexander True, Oliver Bjorsktrand či najväčšia dánska hokejová superstar Nikolaj Ehlers! Majú však útočníka, ktorý viedol bodovanie Dánskeho tímu minulý rok (2+5) a na neho sa bude spoliehať celá ofenzívna činnosť - RW Jonas Røndbjerg hrajúci za Växjö v SHL. V obrane sa budú spoliehať najmä na talent Detroitu Red Wings a taktiež hráča SHL, presnejšie hrajúceho za Malmö - LD Malte Setkov, ktorý má za sebou taktiež jeden šampionát a bude hlavnou defenzívnou silou Dánov. Traja hráči, ktorých by som odporúčal sledovať sú dvaja spomenutí LD Malte SetkovRW Jonas Røndbjerg a taktiež brankár a predpokladaná jednotka tímu Mads Søgaard, ktorý podáva skvelé výkony vo WHL, kde absolvoval 19 zápasov v ktorých zaknihoval vyše 93% úspešnosť zákrokov a inkasoval v priemere 2,39 gólu na zápas.

 

Kanada
Kanadský výber je každým rokom favoritom na prvenstvo a to zaslúžené. Kvalita kádra každý rok je neskutočne vysoká a tento rok nie je žiadnou výnimkou. Od Kanadského tímu sa bude očakávať jednoznačná dominancia so svojim útočným a nátlakovým hokejom. No budem ten, kto to bude krotiť trošku. Jednoznačne by mali postúpiť do semifinále a aj finále no neočakávam prvú priečku v skupine. Prečo? Rusi majú nebezpečný tím plný talentu a majú hráčov, ktorí svojimi schopnosťami dokážu vo vzájomnom súboji znegovať ofenzívnu silu Kanady, hlavne hráč ako Klim Kostin. Čo bude dôležité, pretože podľa mňa bude práve vzájomný súboj týchto dvoch mocností rozhodovať o prvej priečke v skupine A. Za mňa Kanada skončí v skupine na 2. mieste. Môžu skončiť prví? Jednoznačne áno, ale ja osobne to vidím tak ako som to napísal. Čo sa kádra týka, ten je plný skvelých talentovaných hráčov a rôzne typy hráčov, čo je pri tomto turnaji dôležité. Majú skvelých defenzívnych útočníkov, ako napríklad Jaret Anderson-Dolan, či Maxime Comtois, ktorí budú najvýraznejšími členmi zostavy Kanady. Čo sa bodovania týka tak by ho mala ovládnuť prvá formácia v zložení Comtois-Glass-Tippett, ktorá obsahuje všetko, čo správna formácia obsahovať má. No budem zvedavý hlavne na výkony Alexisa Lafreniéra, ktorý má stále len 17 rokov a dostať sa do kanadského výberu v takom mladom veku je nesmierne úžasné. Ide o najväčší talent kanadského hokeja od Connora McDavida a budeme zvedaví ako sa popasuje s hraním proti o dva roky starším súperom. Lídrom obrany bude Evan Bouchard, defenzívna stena London Knights a budúca hviezda Edmontonu Oilers (pokiaľ ho Chiarelli nevymení, viď Seguin, Hamilton, atď.), ktorý je skvelý v každej oblasti hry. Tri mená, ktoré si všímajte sú LW Alexis Lafreniére, RD Evan Bouchard a brankársky prospekt Vancouveru Canucks Michaela DiPietra, ktorý má obrovský talent a veľký rozhľad! Kanadský tím bude nabitý, no ako som povedal, môžu negatívne prekvapiť.

 

Rusko

Rovnako ako Kanada tak aj Rusko je každoročným favoritom na úspech a tento rok špeciálne nakoľko majú veľmi silný a skúsený káder. Nemajú síce nejaké mená, pri ktorých by si bežný sledovateľ povedal "wow!" ale majú veľmi vyvážený káder plný hráčov, ktorí vedia potiahnuť tím ako ofenzívne tak i defenzívne. Ako som spomenul pri Kanade, tak najlepším ofenzívnym hráčom Ruska bude útočník San Antonia Rampage (farmy St. Louis Blues) Klim Kostin, ktorý hraje už druhým rokom medzi profíkmi v AHL a je skvelým defenzívnym útočníkom a na úrovni do 20 rokov bude skvelý aj ofenzívne. Zranila sa im však hlavná ofenzívna zbraň a jeden z najlepších útočníkov na turnaji Ivan Chekhovich, ktorý nenastúpi pre problémy s chrbtom. Ale aj tak Rusi majú plno hráčov ktorými dokážu poraziť súperov a bude dôležité, či vychádzajúca hviezda Vitali Kravtsov ukáže svoju silu. V defenzíve bude kraľovať Alexander Alexeyev, posledný prvokolový výber Washingtonu. Je to two-way obranca, ktorý je skvelý na puku a aj mimo neho, vie ubrániť šance súperov a dokáže ohroziť v ofenzíve. Rusi sa už tradične budú spoliehať aj na skvelú brankársku pozíciu, kde majú troch vyrovnaných brankárov. Ruská hra bude založená na technike a dôraze na každý detail. Predpokladám 1. miesto v skupine, o ktorom rozhodne vzájomný zápas s Kanadou. Tromi hráčmi, ktorých by som sledoval sú C Vitali Kravtsov, RW Klim Kostin a LD Alexander Alexeyev.

 

Švajčiarsko

Výber Švajčiarska je vskutku zaujímavý. Myslím, že ak sa v skupine A dočkáme nejakého prekvapenia v pozitívnom zmysle tak to bude zo strany Švajčiarska. Majú veľmi šikovný tím ofenzívne no akoby im niečo chýbalo. Ja mám silný pocit, že v defenzíve to nebude fungovať tak ako by sa predpokladalo. Majú dobrú defenzívnu skupinku v top-4 v ktorej budú lídrami Tim Berni a Tobias Geisser, čo sú ofenzívni obrancovia a skvelí na puku no nevidím tam defenzívnu integritu, ktorá je dôležitá pri turnajoch tohto typu. Môžu však prekvapiť. Geisser bude dôležitým článkom, nakoľko hrá v AHL a má predpoklady byť dobrý v defenzíve, no v doterajšom priebehu sezóny AHL sa doteraz neukázala jeho defenzívna hra, čo sa však môže zmeniť! V útoku to bude o jednom hráčovi podľa mňa. Phillipp Kurashev je najväčšia hviezda tohto výberu. Výber Chicaga zo 4. kola draftu 2018 je vo skvelej fazóne v QMJHL, kde v drese Quebecu Remparts zbiera v priemere 1,3 bodu na zápas a Švajčiarska ofenzíva bude spoliehať práve na jeho prídel bodov. Očakávam 4. miesto v skupine a vyhnutie sa boju o záchranu. Traja hráči, ktorých budem ja osobne sledovať bližšie a odporúčam aj vám je práve C Phillipp Kurashev, RW Sven Leuenberger a LD Nico Gross.

 

Celkové poradie v skupine A predpokladám nasledovné: 

1. Rusko

2. Kanada

3. Česká republika

4. Švajčiarsko

5. Dánsko

 

Ďakujem za prečítanie a užite si tento hokejový zážitok s nami! Vyjadrite sa do komentárov aké výsledky a očakávania máte/predpokladáte Vy! 

 

Samuel Tirpák

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey