Zlatá generácia pod holým nebom: Toto sú zostavy tímov legiend, ktoré proti sebe nastúpia vo Winter Classic

December 24, 2018

Historicky prvé slovenské Winter Classic bude mimo iného aj súbojom legiend slovenského hokeja. V rámci programu Kaufland Winter Classic Games 2019, ktoré sa budú konať 2-3.februára budúceho roka, budú pripravené mnohé zaujímavé udalosti. Jednou z nich je aj spomínaný Súboj legiend.

Súpisky mužstiev pozostávajúce z bývalých úspešných hokejistov sú skutočne nadupané. Nastúpia proti sebe Kaufland tím a Tipsport tím. 

KAUFLAND TÍM
Brankári: Lašák, Staňa
Obrancovia: Višňovský, Sekeráš, Milo, Hecl, Podhradský
Útočníci: Marián Hossa, Kopecký, Rast. Pavlikovský, Šatan, Stümpel, Pardavý, Rób. Petrovický, Marcel Hossa, Podkonický

Tréneri: F. Hossa, Bokroš

 

TIPSPORT TÍM
Brankári: Šimonovič, Laco

Obrancovia: Štrbák, Droppa, Majeský, Čierny

Útočníci: Handzuš, Zedník, Országh, Bondra, Bartoš, Bicek, Cibák, Kroták, Vaic

Tréneri: Filc, Pokovič

 

„V Banskej Bystrici sa zíde partia úspešnej hokejovej generácie, ktorá na medzinárodnej úrovni odohrala spoločne desiatky dôležitých zápasov, no nikdy predtým nekorčuľovala v jednom drese na klzisku pod otvoreným nebom. V takomto výnimočnom prostredí to preto bude aj o spomienkach na detské časy,“ povedal riaditeľ Tipsport Ligy Richard Lintner, ktorý sám do tejto generácie patrí. „Nominácia je skutočne exkluzívna. Formát štyroch proti štyrom sa hrá pri vyššom tempe, čo si vyžaduje aj dobrú fyzickú pripravenosť hráčov. A na to sme tiež prihliadali.“

Lintner predstavil aj súťaže zručností, v ktorých budú musieť zo svojho talentu čo-to ukázať pred publikom v Banskej Bystrice aj starí páni. „Koncept je nastavený tak, že hokejové legendy odohrajú zápas 3 x 10 minút, ktorý doplnia dva bloky skutočne špeciálnych súťaží zručností. Diváci uvidia nájazdy trojíc, súťaž o najtvrdšiu strelu, streľbu ponad zaparkované automobily značky Škoda, samostatné nájazdy, streľbu na terče, ba dokonca streľbu zo strechy priľahlej budovy. Kto si myslí, že pôjde o fazuľky, mýli sa. Rozhodovať bude každý presný zásah, pretože počet strelených gólov víťazného mužstva rozhodne o výške charitatívnej pomoci. Podporíme nadáciu Kvapka nádeje. Na záver Súboja legiend tiež vyhlásime MVP, čiže najužitočnejšieho hráča stretnutia," dodal.

Vrcholom celého Winter Classic bude ligový súboj medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Odohrá sa v nedeľu 3.februára o 14:00.

 

 Zdroj obrázku: TASR

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey