Súboj Ovečkin vs. Crosby vyhral Crosby

December 20, 2018

Rivalita medzi velikánmi svojej doby, ktorí navyše hrajú v jednej divízii, je cítiť dodnes a tak bol aj nočný súboj medzi Washingtonom a Pittsburghom lákavý. Pomyselný duel medzi Crosbym a Ovečkinom vyznel lepšie pre prvého menovaného.

Penguins ukončili päťzápasovú víťaznú sériu Capitals a bodovo sa vyrovnal ôsmemu New Yorku Islanders. Sidney Crosby navyše ťahal svoj tím za víťazstvom gólom a asistenciou.

To, že mal duel špeciálny náboj, je jasné. Hoci je iba december, zdalo sa, že sa tuho bojuje o play-off. Rivalita bola cítiť. "Bol to dobrý zápas, špeciálne v tomto období roka, mal náboj play-off. Žiadny taký sme od Vegas (čiže od vlaňajšieho finále, pozn. red.) nehrali," nechal sa podľa AP počuť Braden Holtby.

Gólman Washingtonu si síce pripísal 28 úspešných zákrokov, no i tak to jeho mužstvu nepomohlo. Murray v bráne súpera chytil 31 z 32 striel Caps. "Oni sú, dokelu, tím! Posledný rok zaslúžene vyhrali," povedal pittsburský brankár.

Ovečkin neskóroval prvýkrát za sedem zápasov. Naopak, Sidney Crosby bol ústrednou postavou stretnutia a vyzdvihol tímovú prácu: "Musíme na tom stavať. Je to divízny zápas, rivalita, tím, s ktorým sa stretávame často, takže tieto dynamické, emocionálne vypäté zápasy nás nútia vydať zo seba to najlepšie, zdá sa. Chápeme, že potrebujeme tú istú dávku intenzity každú noc, ak chceme vyhrávať."

O rivalite svedčí aj to, že v prvej tretine sme zaznamenali viac trestných minút (18) ako striel na bránu (17), k čomu prispeli aj Tom Wilson a Jamie Oleksiak bitkou hneď v prvej minúte.

Len pre zaujímavosť, zo zápasov, v ktorých proti sebe nastúpili Crosby a Ovečkin, má Kanaďan 35 gólov a 63 asistencií (dokopy 98 bodov), zatiaľčo Rus 46 gólov a 37 asistencií (dokopy 83 bodov).

Ďalšie zápasy

Colorado Avalanche : Montreal Canadiens 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
25. Rantanen (MacKinnon), 41. Landeskog (MacKinnon, Rantanen) - 6. Gallagher (Petry, Drouin), strely na bránu 26:36, brankári: Grubauer 36/35 - Price 26/24

Zdroj obrázku: Alex Brandon/AP