Marek Hovorka si našiel nový klub, z KHL smeruje do Česka

December 19, 2018

Po odchodoch legionárov Jeremyho Welsha a Daniila Miromanova hlási Dynamo Pardubice posilu. Ich rady sa rozšíria o slovenského útočníka Mareka Hovorku.

Slovenský reprezentant obliekal doteraz dres ruského Admiralu Vladivostok. České súťaže však pozná viac než dobre - je to už jeho ôsme pôsobisko v krajine našich susedov. Kedysi hrával za Ústí nad Labem, Mladú Boleslav, Kladno, Spartu Praha, Karlovy Vary, Chomutov a Vítkovice.

"Keď sa toto meno objavilo na trhu, tak sme po konzultácii s trénermi neváhali ho k nám priviesť. Sme radi, že sme sa dohodli. Získavame rýchleho útočníka so streleckým potenciálom," povedal pre hokej.cz generálny manažér klubu Dušan Salfický. Dohoda je do konca tejto sezóny s možnosťou opcie.

"Dynamo už dlhšiu dobu komunikovalo s mojím agentom o prípadnej spolupráci. Skončil som v Rusku, potom sa to behom desiatich dní upieklo. Boli sme v dlhšom kontakte. Moje prvé dojmy sú pozitívne. Chlapci nemajú ani napriek súčasnému umiestneniu hlavy dole, to je dôležité. V Pardubiciach sa mi vždy hralo dobre, svojmu novému tímu chcem pomôcť hlavne strelecky," vravel Hovorka.

34-ročný rodák z Dubnice nad Váhom si v doterajšom priebehu ročníka pripísal tri asistencie v 21 odohraných dueloch. Za Pardubice, ktoré nevyhrali posledných desať zápasov v rade, by mal nastúpiť už dnes proti Vítkoviciam.

 

 Zdroj obrázku: TASR

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey