Chicago v ťažkej situácii: Kto zastúpi zraneného Crawforda?

December 19, 2018

Pre fanúšikov Chicaga prišla v posledných dňoch ďalšia veľmi smutná správa. Ich brankár číslo jedna, Corey Crawford, príde opäť o nejakú časť sezóny. Dôvodom je otras mozgu, čo je v hokeji stále strašiakom.

Blackhawks sa pohybujú na posledných priečkach ligovej tabuľky a Crawfordova maródka situácii rozhodne nepomôže. Najúspešnejší tím poslednej dekády sa tým pádom dostal do ošemetnej situácie. Kto zastúpi Crawforda?

Dnes v noci sa to bravúrnym spôsobom podarilo skúsenému Camovi Wardovi. 34-ročný gólman doviedol "jastrabov" k výhre nad favorizovaným Nashvillom z opačného konca tabuľky 2:1 a pripísal si 30 zákrokov. Avšak nad tým, či bude Ward spásou pre Blackhawks, môžeme len špekulovať.Už keď prestupoval z Caroliny mal status novej dvojky Chicaga. Výhodou je, že zaňho hovoria skúsenosti.

Stále nepoznáme čas, ktorý by mal Corey Crawford pauzovať. Gólman, ktorý doviedol Chicago k Stanley Cupu 2013 a 2015 sa však zrejme tak skoro nevráti. "Potrebuje čas, aby sa z toho dostal. Samozrejme s ním súcítite a chcete od neho, v prvom rade ako človek, aby sa dostať späť na 100 percent tak rýchlo, ako to je možné. Dovtedy budeme bojovať," povedal Jeremy Colliton, hlavný tréner Chicaga, uvádza agentúra AP.

Fanúšikom sa však do hláv tlačí, aj keď nechcene, aj omnoho nepríjemnejšia otázka. Ukončí to bohatú Crawfordovu kariéru? 33-ročný brankár vynechal aj väčšinu minulej sezóny z toho istého dôvodu. Všetci vedia, že otrasy mozgu nie sú sranda a takto už ukončili hokejové ťaženie nejednému hráčovi. "Bolo to kruté, ako si udrel hlavu do tyčky, špeciálne pre chlapa ako on, čo tvrdo bojoval, aby sa vrátil späť a bol veľmi dôležitou súčasťou nášho tímu. Pre mňa to bol náš najlepší hráč... Dúfam, že sa vráti skoro," povedal s ľútosťou obranca Connor Murphy.

Wardovou dvojkou teraz bude Collin Delia. 24-ročný gólman má za sebou iba dva zápasy NHL v minulej sezóne. Vlani však štart sezóny prežíval v ECHL, ktorá je hierarchicky až za AHL. Postupne sa vypracoval na jednotku záložného tímu Chicaga. 

Pod Collitonom má Chicago horšie štatistiky ako pod Quennevillom. Za éry nového kouča odohrali "jastrabi" 21 stretnutí s bilanciou 5-13-3, čo nie je veru ružový pohľad. Kto vie, ako to bude počas Crawfordovej rekonvalescencie. Rodák z Montrealu odchytal v tomto ročníku 23 zápasov, v ktorých si držal 90,2-percentnú úspešnosť zákrokov a 3,28 gólu na zápas.

 

 Zdroj obrázku: The Athletic

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey