Vegas sú späť v hre, Gallantov prístup prináša výsledky

November 29, 2018

Prebiehajúci ročník nezačal pre Vegas Golden Knights práve najlepšie. Počas prvých dvoch mesiacov to s tímom z mesta hriechu nevyzeralo dobre. Okupovali posledné priečky západnej konferencie, no tréner Gerard Gallant fanúšikov upokojoval. Vravel, že všetko bude fajn - jeho mančaft len potrebuje nájsť rytmus a chémiu z poslednej sezóny, keď sa stal historicky najúspešnejším tímom vo svojej prvej sezóne a postúpil až do finále Stanley Cupu.

Gallant očividne vedel, o čom vraví. Vegas sa dostali späť do hry - vyhrali posledné štyri duely a šesť z posledných ôsmich. Teraz sú s 27 bodmi na prvom nepostupovom mieste, avšak len jeden bod za ôsmym Winnipegom. Bilanciu majú 13-12-1. 

"Mali sme ťažký štart a museli sme sa s tým popasovať. Mali sme senzačný posledný rok. Mali sme krátke leto, pretože sme došli až do finále Stanley Cupu a... väčšinou váš tím potom trochu klesne. Musíte mať so svojím mužstvom trpezlivosť," vravel podľa AP Gerard Gallant.

Gallantov prístup je sympatický aj hráčom. To, čo oddávna mal, je trpezlivosť. Svoje o tom vie aj Jonathan Marchessault, 27-ročný útočník Golden Knights ho zažil aj počas svojho pôsobenia na Floride: "Veľa ľudí na jeho pozícii by podľa mňa bolo viac netrpezlivých so svojím tímom, no on sa držal toho, v čo verí a práve teraz máme dobrú formu. Vedel, že to je len otázka času, kedy sa to zlepší."

Podľa Gallanta je najdôležitejšie to, ako obstoja v konkurencii Pacifickej divízie. Vo vzájomných zápasoch týchto tímov majú najlepšiu bilanciu, 6-1-1. V posledných dvoch stretnutiach v rámci divízie proti Calgary a San Jose dokonca udržal Marc-Andre Fleury čisté konto. 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey