Blues projevili zájem o Howarda

November 28, 2018

Brankář Jimmy Howard má celou kariéru v nejvyšší soutěži světa spjatou s Detroit Red Wings, avšak tento fakt nemusí již dlouho platit. O 34letého veterána podle insidera Darrena Dregera projevili St. Louis Blues.

Zdroj obrázku: NHLI/Getty Images

 

St. Louis Blues nezažívá povedený vstup do sezóny, tým se nachází na celkovém 30. místě v tabulce ligy, přičemž horší už jsou jen Králové z Los Angeles. Především se pak zdá, že Jake Allen nezvládá roli jedničky, Blues se tedy začali poohlížet jinde, aby vytvořili alespoň vyrovnanou dvojici brankářů. Volba by mohla podle Darrena Dregera, insidera stanice TSN, padnout právě na veterána ve službách Red Wings. Howard letos zatím vyšperkoval svou úspěšnost zákroků až na 92,2 %, dá se tedy říct, že on sám drží jinak ne příliš dobře hrající Detroit. 

Jako protihodnotu požadují Red Wings jednoho z mladých útočníků Blues, jmenovitě by se mohlo jednat buď o Roberta Thomase, nebo Jordana Kyroua. Blues jsou již bez volby v prvním kole příštího draftu a Detroit by si nějakým způsobem rád doplnil pole útočných prospektů poté, co Henrik Zetterberg oznámil, že mu zdravotní problémy nedovolí pokračovat v kariéře.

 

Je otázka, komu přenechají v Detroitu uvolněné místo na pozici brankáře. Jonathan Bernier se posune do role jedničky a o místo dvojky se pravděpodobně utkají Harri Säteri, který má s nejvyšší soutěží již zkušenosti, a Patrik Rybár, slovenský talent, který si výbornými výkony v Hradci Králové a reprezentaci Slovenska vysloužil smlouvu u Red Wings. V úvahu prý také přichází varianta, že by spolu s prospektem přišla ze St. Louis i věčná dvojka Chad Johnson.

 

Nutno podotknout, že po sezóně končí smlouva jak Howardovi, tak i Johnsonovi, Säterimu a Rybárovi, bude tedy zajímavé sledovat, jak se nakonec situace v brankovišti obou týmů vyvine.

 

Howardovy statistiky:

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey