Sajmonov pohľad: Jarošova šanca prichádza tu a teraz!

September 23, 2018

Nie je tajomstvom, že sa Ottawa v budúcom roku bude pohybovať na samotnom dne NHL. Aby to do budúcnosti zmenili, musí prísť prestavba mužstva, ktorá sa začala vymenením klubovej ikony Erika Karlssona do San Jose Sharks. Najväčší prestup posledného roku v NHL priniesol šancu mladíkom a spomedzi nich najväčšiu slovenskej nádeji.

 

Christián Jaroš aj podľa slov generálneho manažéra Pierra Doriona klope na dvere prvého tímu - a nie je vylúčené, že sa doň dostane už v úvodnom dueli sezóny. Na adresu 22-ročného Košičana prichádzajú samé slová chvály: "Zo všetkých mladých obrancov v kempe je tým najpozoruhodnejším. V prvých troch dňoch kempu zaujal spôsobom, akým hral, akým narábal s pukom, akým využíval svoje veľké telo a pritom nerobil veľa chýb. Christián Jaroš počas tohto tréningového kempu naozaj otvoril niektorým ľuďom oči."

 

Mladému zadákovi do karát nahráva mimo iného aj to, že hrá na pravú stranu ako tomu bolo u Karlssona. Bitku o miesto by mal zviesť so skúsenejším Dylanom DeMelom, ktorý prišiel zo San Jose ako súčasť balíku za bývalého kapitána Sens. Vidím to tak, že prinajhoršom bude pendlovať medzi AHL a prvým tímom. Kvalitu na to, aby bol v NHL, už určite má - aspoň do tretieho páru, aby zbieral vo svojom prvom ročníku skúsenosti.

 

V organizácii si na Jarošovi najviac cenia jeho vyrovnanosť, skvelo zvládnutú hru do tela i dobré korčuľovanie napriek veľkej postave (192 cm, 91 kg). Ba čo viac, je vidno, že na sebe pracuje. Pokroky nemali možnosť vidieť len tréneri v kempe, ale takisto diváci počas prípravného zápasu, v ktorom si mladý bek dokonca pripísal asistenciu.

 

Kouč Boucher je s mladíkmi spokojný a nebojí sa to vyjadriť: „Dnes sa mi skutočne páčila naša obrana. Lajoie a Jaroš na ľade vyzerali úžasne. Je tomu tak už od prvého dňa kempu. Podávajú vyrovnané výkony. Sú to dvaja hráči, ktorí sa nám už vlani naozaj páčili. Urobili ďalšie pokroky, čo je dobré vidieť. V posledom čase sme hovorili o iných menách. Niekedy však zabudnete na to, čo už máte, lebo máte niečo nové. Myslím, že sú to dvaja skutočne dobrí hráči a aj dnes odviedli parádnu robotu. Títo mladíci klopú na dvere a tie sú práve teraz dokorán otvorené.“

 

Hoci je klub z hlavného mesta Kanady momentálne žalostný, Jarošovi to musí vyhovovať. "Senátorom" nezostáva nič iné ako myslieť na budúcnosť a zapracovávať mladé nádeje do koncepcie tímu, čo príde jedine tak, že im umožnia hrať. Jaroš je jedným z najlepších prospektov Ottawy a na zámorský štýl sa hodí napriek tomu, že je Európan. "Očko" u vedenia si už urobil - najmä svojimi výkonmi. To znamená, že je na najlepšej ceste do zostavy Sens. Typologicky sa im hodí obranca štýlu Adama Larssona, ktorým slovenský mladík je - v defenzíve ako skala, no nebojí sa zaútočiť.

 

Sajmon

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey